Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire sajátítható el egy...

Mennyire sajátítható el egy idegen nyelv olvasással?

Figyelt kérdés

Épp egy szótárral rendelkező e-book megvételén gondolkodom.

Sok éve kínlódok a nyelvtanulással. Jelenleg külföldön vagyok és itt is szeretnék maradni. Bár sokkal jobban megy az angol, mint gondoltam, még mindig nem az igazi. Későbbi terveimhez azonban nem elegendő ez a szintű tudásom. Így elszántabb vagyok a kérdésben és épp egy angol oktatócsomagot is rendeltem (Gyakorlatias angol).

Számtalan tippet, tanácsot olvastam, hogy az olvasás sokat segít egy idegen nyelv elsajátításában. Olyan emberek tapasztalatára vagyok kíváncsi, akiknek az olvasás bevált. Valamint egy kis iránymutatás is jól jönne, milyen könyvekkel/szövegekkel érdemes kezdeni?

Illetve bármilyen tapasztalatot szívesen veszek, ki, milyen módon sajátított el idegen nyelvet.


2023. jan. 2. 19:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Mondjuk a szótárral rendelkező e-book nagyon jó lehet, de csak olvasással biztosan nem. Hogy ha az olvasás mellé elkezded a szótárazást és a szótanulást, valamint nyelvtanozol is mellé (a nyelvtant nem szabad elhanyagolni!), akkor egész jól megtanulhatsz.
2023. jan. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nyelvtanárral, amíg az alap nyelvtanok meg a kiejtés nem állt be rendesen.

az olvasás amúgy hasznos, de önmagában olvasni-szótárazni édeskevés, ismered azt a legendát, asszem petőfiről vagy aranyról, hogy megtanult könyvekből autodidakta módon angolul, és mindig csodálkozott rajta, hogy mennyire úgy hangzik mint a magyar nyelv? (súgok: elolvasta magyar kiejtés szerint, mert jobb ötlete nem volt)

2023. jan. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, a nyelvtant semmiképpen nem hanyagolom el. Jó kis angol nyelvtani összefoglalóim vannak, főleg az igeidőkből. Az olvasást csak kis plusznak, rásegítésnek gondoltam. Emellett a Gyakorlatias angol oktatócsomag és az 5 perc angol napi e-mailjei is ott vannak gyakorlásnak.
2023. jan. 3. 07:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!