Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet tanulnátok...

Melyik nyelvet tanulnátok ezek közül? Francia, olasz, holland

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a nyelveket, angolul, németül, spanyolul beszélek, szeretnék elkezdeni hobbiból egy másikat. Ezek után egyik nyelvvel sincs komolyabb célom egyelőre, nem tervezek egyik országba sem költözni. De nem tudok dönteni.:D

2023. jan. 26. 13:12
A kérdező szavazást indított:
Francia
Olasz
Holland
25 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Kínai.
2023. jan. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

A holland gyakorlatilag javarészt az angol és német elemeket vegyíti. Ráadásul, a hollandok az iskolában tanulnak pár évig németet, angolul meg mindannyian tanulnak. Neten találtam ezt a példát:

German - Dutch - English

in der tat - inderdaad - indeed.

montag- maandag- monday

hund- hond- hound

Szóval a holland nagyon sokban hasonlít a másik kettő nyelvre. Emiatt, hacsak nincs valamilyen egyéni kötődésed az ország felé, a hollandot felesleges tanulnod, mert angol/német tudással is elboldogulnál turistaként.

Emellett, Hollandia egy kis népességű ország, nagyon nehéz holland nyelven anyagot szerezni a neten. Filmeknél eleve úgy tudom, hogy többnyire csak feliratot tesznek rájuk, nincs olyan, mint nálunk, hogy mindent igyekszunk szinkronnal és felirattal is ellátni. Én amúgy nagyon szeretem Hollandiát, de szerintem hollandul tanulni nem túl hasznos.

Az olasz és spanyol kapcsán úgy tudom, hogy egy bizonyos szinten egy olasz és egy spanyol ember el tud beszélgetni egymással anélkül, hogy előzőleg tanulmányozták volna egymás anyanyelvét. Megvannak a maguk különbségei, de számos ponton hasonlóak.

Mindezeket összesítve, figyelembevéve a szándékodat, én a franciára szavaznék. Az több újdonsággal, kihívással tudna számodra szolgálni, mint a másik kettő nyelv.

2023. jan. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 franciasrac ***** válasza:
76%
Francia chauffeur, magyar sofőr, na jó most egy példa alapján bebizonyítottam hogy hasonló a két nyelv :)
2023. jan. 30. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, szerintem is a francia lesz.

A holland onnan jutott eszembe, hogy tényleg nagyon hasonlít a németre (persze az angolra is), egyszer beleolvastam egy holland B1-es szövegbe és a címet szóról szóra le tudtam fordítani, a szöveget meg el tudtam volna mondani miről szólt. Csak annyi személyes kötődésem van, hogy Amszterdam az egyik kedvenc városom, el tudnàm képzelni, hogy esetleg egy mesterképzést ott végeznék el vagy ha lenne lehetőségem rá, kis ideig ott éljek.

2023. jan. 30. 11:13
 5/5 anonim ***** válasza:
En tanultam regebben hollandul, de olyan szinten nincs mar lassan holland media 😅 Mert ott minden angolul vagy franciaul megy holland felirattal, szinte mindenki beszel angolul. Neten is max egy-ket hirportal ha van holland, illetve klasszikus irodalom. Alap kifejezesek boven elegek, hogy elnyerd az ottaniak szimpatiajat szerintem, plusz ami ott ragadna rad. En franciaul tanulnek, ha lenne ra lehetosegem. De ami legfontosabb, azt valaszd, amelyik erdekel.
2023. aug. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!