Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van olyan szervezett, formális...

Van olyan szervezett, formális nyelvoktatás az országban, ahol ingyen lehet németet és/vagy angolt tanulni?

Figyelt kérdés

tehát nyelvtanárral, csoportban.

mi van azokkal, akiknek nincs pénzük nyelvsulira? nekem nincs!

németből kicsit jobban állok, de szükségem lenne szaksegítségre a középfokúhoz.

angolt meg soha nem tanultam ált. isk-ban, középiskolában, mert nem volt rá lehetőségem, csak a németre, de muszáj tudnom angolul.

ne gyertek azzal, h. a net tele van anyagokkal, ha ez olyan könnyű lenne, ti sem ide irkálnátok, hogyan tanuljatok meg nyelvet.

nekem tanári segítség kell, mert rengeteg kérdésem van egy-egy anyagrésszel kapcsolatban, és strukturáltan szeretném tanulni, és kiscsopiban, úgy lehet hatékony.

van erre lehetőség ebben az országban??


2023. jan. 30. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem ingyen csak általános és középiskolában tudsz nyelvet tanulni, mert ott a tanárok kapnak fizetést és nem te fizetsz nekik. Mindenki pénzt akar keresni a munkájából. Nem várhatod el senkitől, hogy ingyen feláldozza a szabadidejét és tudását, mikor pénzt is kereshetne vele.
2023. jan. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pedig szerintem is az van, hogy elkezdeni kell egy tanár, mert nyilván a kiejtés, meg a kezdeti nyelvtani alapok miatt kell. Viszont később lehet a netről önállóan tanulni nyelvet. Pláne, ha nincs pénzed nyelvtanárra. Régen egyébként a munkaügyi központ szervezett nyelvtanfolyamokat munkanélkülieknek, nem tudom most van-e, esetleg őket kérdezd meg.

De az való igaz, hogy senki nem dolgozik ingyen. Azt is fizeti valaki, maximum nem a diák.

2023. jan. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
Szakképzési centrumok szoktak de ott kell lenni egy bizonyos időn belül ha sokat hiányzol fizetni kell illetve van még egy lehetőség a mormonok szoktak tartani minden csütörtökön angol órákat ingyen amerikaiak tanítanak.
2023. jan. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1.

ok, de nekem annak idején a lehetőséget sem adták meg, h. angolt tanuljak, pedig minden évben beadtam egy kérvényt, de azt mondták, ha eddig német volt, maradjon is az.

tehát munkaerőpiaci hátrányom származott abból, h. nem jutottam hozzá az angolnyelv-tanuláshoz, így nem is tudok úgy elhelyezkedni.

németet meg gyorstalpalón átképzett oroszosok tanítottak, olyan is volt a minősége.

nagyon kimerít és elkeserít, h. nem kapok segítséget, h. megfizethetetlen nekem egy ilyen tanfolyam, és egyedül meg nem tudok úgy haladni.

2023. jan. 31. 11:40
 5/5 A kérdező kommentje:

3

nekem magyar anyanyelvű angoltanár kéne.

egy nulláról induló embernek nem hiszem, h. amerikaiak tudják jól megtanítani nyelvet, én nem érteném őket, ők engem.

abban nagyon hiszek, h. magyarul kell jól elmagyarázni a szabályokat, h. pontosan megértsem.

egy amerikai tanárnak akkor van értelme, ha már felsőfokra mész.

2023. jan. 31. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!