Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Vajon a 2023 nyarán végzett...

Vajon a 2023 nyarán végzett hallgatók is megkaphatják a diplomát nyelvvizsga bemutatása nélkül?

Figyelt kérdés

Február közepe lesz lassan és a legtöbb egyetem még mindig csak azt mondja, hogy nem döntöttek még ezzel kapcsolatban, amint lesz válasz idôben közölni fogják. Nos szerintem az idôben közléssel már most elkéstek egy kicsit. Szerintetek milyen döntést fognak hozni?

(Nem szívesen adnék ki jelenleg 40-50 ezer forintokat, ha nem muszáj)



2023. febr. 9. 01:23
 1/4 anonim ***** válasza:
32%

Tudtommal az első nyelvvizsga ingyenes.


Vagy csak 18 alatt?

2023. febr. 9. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%

Igazából ezt nem lehet megmondani :)


Szerintem, bármilyen nyelvvizsga is kell, próbáld megszerezni .


Én anno 19 végén végeztem, és egy középfokú nyelvvizsgával jelentkeztem egyetemre. A szakomon utána 2 felső , vagy 1 üzleti es egy felső kellett. Dolgoztam végig így egyet sikerült azért produkálni. De a másodikra őszintén nem jutott idom. Jött a döntés es végül 2020 májusban megkaptam a diplomám. 2. Felsőfokú nélkül . De azóta meg kellett csinalnom így is :)

Szóval ha segít is, es értem a problémát, egyébként a munkáltató sokszor elfogadja a zarovizsga bizonyítványt , de nyelvekre szükséged lesz, es most van időd letenni, nekem munka mellett komszenvedes volt :) ne erre alapozz .


Azért remelem, a hozzam hasonlóak szemszögéből, hogy megadják, de aki egy kozepfokut akar megúszni, az már tényleg gaz :)

2023. febr. 9. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
58%

Aki egyetemre megy az vállalja, hogy a diplomához kell a nyelvvizsga. Szerintem ultra gáz volt, hogy 2020-ban azok is megkapták a diplomát akik 10-20 év alatt se voltak képesek letenni egy nyelvvizsgát. Egyébként is volt 3-5 éved nyelvvizsgázni, nem arra kellett volna alapozni, hogy "az utóbbi 3 évben eltörölték, biztos idén is el fogják".

Az első nyelvvizsgát meg életkortól függetlenül mindenki visszaigényelheti, úgyhogy ez nem kifogás.

Ha pedig olyan szakon vagy, ami két/szakmai nyelvvizsgát kér, akkor meg nem újdonság, hogy erre költeni kell és a beiratkozással együtt elfogadtad, hogy ezt teljesíted.

2023. febr. 9. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem írj az egyetemnek, hogy mikor várható döntés ezügyben.

Szerintem is "illene" már hamarosan a döntést közölniük, hiszen az alapján készül az ember.

2023. febr. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!