Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt lehet megtanu...

Mennyi idő alatt lehet megtanulni spanyolul tanár nélkül B2es szintre?

Figyelt kérdés
Csak könyvekből és duolingóból tanulok spanyolt, és úgy érzem, hogy egyre jobban megy. Jó nyelvérzékem van, és napi 10 percet szoktam minimum tanulni.

2023. febr. 13. 20:17
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

Arra figyelj, hogy a Duolingo a mexikói spanyolt is tanítja, engem rohadtul idegesített. Inkább Memrise-t használtam + PONS könyveket a kiegészítő hanganyaggal.

Én 1 év alatt elég jó alapot szedtem össze, azóta sajnos más okokból abbahagytam, de szeretném majd folytatni.

Napi 10 perc kevésnek tűnik azért, de jó nyelvérzékkel szerintem 2-3 év alatt összejöhet a B2.

2023. febr. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

#1. "Duolingo a mexikói spanyolt is tanítja, engem rohadtul idegesített"


Ezt el lehet valahogy különíteni? Én két napja kezdtem el a Duolingo spanyolt, még magával a felülettel is csak ismerkedem.

2023. febr. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2


Amikor én csináltam, nem lehetett. Akkor már vagy 3 hónapja tanultam spanyolul, amikor kipróbáltam a Duolingot. Gondoltam jó "felmérő" lehet, de teli volt olyan szavakkal, kifejezésekkel amit inkább Mexikóban használnak, és ez sok esetben zavaró volt.

2023. febr. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!