Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehet otthon megtanulni...

Hogy lehet otthon megtanulni angolul B2-ről C1-re 6 hónap alatt?

Figyelt kérdés
2023. febr. 16. 15:33
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Leginkább sehogy
2023. febr. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Ha ezzel kelsz és fekszel, egész nap ezzel foglalkozol (és nem a netflixezésre gondolok), ha mindent ennek rendszelsz alá... akkor meg lehet csinálni.
2023. febr. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

C1 szintű tudás kell, vagy egy sikeres C1 nyelvvizsga?

(nem mindegy)

2023. febr. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Inkább tárgyaló képes angol nyelvtudás szóban és írásban
2023. febr. 16. 18:06
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én rengeteg sok sorozatot nézek/néztem angolul és rengeteg minden rámragadt, kb 10-szer láttam minden részt a Jóbarátokból és a Seinfelből, de rengeteg egyéb sorozatot néztem angolul és eléggé jól megtanultam szerintem, nyilván volt benne sok gyakorlás is és szerencsére nekem sikerült az említett szint elérése.


Csak film és sorozat nézésből nem tudsz megtanulni angolul, de a szókincsedet nagyon fejleszti és érzésből fognak menni bizonyos dolgok. Ha ránézek egy mondatra akkor látom hogy az helyes vagy helytelen, nem tudom hogy miért de igazam van mindig.


Ha stabil B2 tudásod van akkor a beszéd folyékonyságán kell fejleszteni, aktív és passzív szókincset kell továbbá fejleszteni, ezekhez részben jó a film/sorozat nézés, de kell egyéb gyakorlás is.


Lehetséges 6 hónap alatt, ha jó a nyelvérzéked akkor minimális gyakorlás is elég, de ha nem olyan jó akkor iszonyatosan sokat kell gyakorolni.

2023. febr. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!