Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A japán nyelvet N5 szinten...

A japán nyelvet N5 szinten nehéz megtanulni?

Figyelt kérdés

Meg szeretnék tanulni japánul, első körben csak N5 szinten, aztán majd kiderül meddig megyek... De egy JLPT N5 nyelvvizsga ki van tűzve célnak.

Első körben a hiraganákat és a katakanákat akarom megtanulni (előbbinél járok most), utána belemennék a nyelvtanba és a kanjikba.


Kell-e tartanom ettől a nyelvtől, hogy nagyon nehéz lesz? A kanjikat meg tudom szerintem tanulni, de sosem voltam jó nyelvtanos.


2023. febr. 22. 18:24
 1/10 anonim ***** válasza:
53%

いいえ

Kell rá idő...

2023. febr. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1


Milyen érdekes, hogy ha kiveszem az egyik い hangot abból a szóból amit írtál, akkor egy egészen másik szót いえ (ház) kapunk.

2023. febr. 22. 18:39
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Naigen...

Nyelven között is van efféle...

Ken (héber) - en (jpn)

Due (olasz) - ue (jpn)

stb.

2023. febr. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Egy átlagos képességű embernek mennyi idő az N5 szintre eljutni, ha minden nap tanul 1-2 órát?
2023. febr. 22. 18:47
 5/10 anonim ***** válasza:

Egyéniség, adottság, képesség, nyelvérzék, hallás, ritmusérzék válogatja.

Nem lehetetlen. Beszélik pár millióan.

2023. febr. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Az N5 az középfok környékén van körülbelül? Akkor néhány év.
2023. febr. 23. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem, az N5 alapfok kb.
2023. febr. 23. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az N5 kb a "tudok kérni egy pohár vizet" szint, alapfoknak se mondanám, az inkább az N4.

Egy év alatt reális lehet, a jövő nyári JLPT vizsgára már bátran jelentkezhetsz.

2023. febr. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#2: A szójáték segíthet az új szavak megjegyzésében, úgyhogy jó, ha találsz ilyen hasonlóságokat.
2023. febr. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 arpi1969 ***** válasza:

például a "viszon látásra" az japánul: "Szálljon Árrá"

higgyetek nekem mert az NHK World műsorát nézem rendszeresen amit Japánból sugároznak. sajnos az egész már angolul jön le a műhódról. de a műsorválaszték nagyon jó. a neten rákereshettek, vannak "on demand" műsorok meg online is van. Éljenek a Japánnok !!!

2023. okt. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!