Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kidolgozott DEBATE vitatémák...

Kidolgozott DEBATE vitatémák szerintetek hasznosak lennének emelt angol érettségire?

Figyelt kérdés

Vagy csak feleslegesen költenék rá? 😅


Valakinek van esetleg pdf-ben vagy drive-on kidolgozva pár témakör ami segítene hogy egyáltalán el tudjam képzelni és sikerüljön jól felépíteni a feleletet? (vita, témakifejtés)


Nagyon megköszönném <3, mert kicsit el vagyok veszve (meg havazva xd) hiába csináltam már meg a közepet



2023. febr. 23. 13:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%

Debate vitatémák szerintem nem, de esetleges kifejezések jók lennének. Debate tudtom szerint csak felsőfokú nyelvvizsgatéma, vagyis ott szokták számonkérni, érettségin nekünk csak témákat kellett felmondani, abból kérdeztek, bár az új érettségirendszerben nem tudom, hogy ez hogyan működik.

Kifejezésekre gondolok pl. I think we aren't on the same page - amiket akár egy társalgásnál is fel tudsz használni, ha esetleg félreértés adódna.

Én annak a híve vagyok, hogy ha magának dolgozza ki az ember a tételeket, már egyből meg is tanulja, és könnyebb is saját anyagból tanulni. Még nem vagy elkésve szerintem, ha heti 4-5 tételt feldolgozol, vagy két naponta 1-et. Szorgalom kérdése az egész, anélkül nehéz lesz jót érettségizni, max a teljesen géniuszok tudnának csak.

2023. febr. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%

[link]


Ha már elég jó a nyelvtudásod (tehát a B2 szintű írásbeli feladatokat stabilan meg tudod oldalni legalább 70-80% körül), és elég felnőtt vagy hozzá, hogy mindenféle témákról képes legyél vitatkozni magyarul, akkor menni fog.

2023. febr. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Költeni nem érdemes rá.
2023. febr. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Költeni nem érdemes rá, mert elég sok hibás.
2023. febr. 24. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
És szófosás, mert minnél hosszabb a vásárlásra ajánlott szöveg, annál drágább.
2023. febr. 24. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én az 1000 ​Questions 1000 Answers c. könyvből készültem emeltre. Max pontot kaptam szóbelin :)
2023. febr. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#2-es linkjet atnezve, nagyon eroltetett a tetelek egyes reszei.

Nem ahogy egy angolanyanyelvu fejezne ki magat, hanem konyvbol tanult angolnak hangzik nekem.

2023. febr. 26. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Annak, aki kidolgozott tételeket keres, jó lesz. Aki igényesebb, az nyilván észreveszi, hogy kicsit gagyi. ;-)
2023. febr. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Mondjuk ezek a könyvek?:

-Érettségi mintatételek angol nyelvből-50 emelt szintű tétel

-888 kérdés és válasz angol nyelvből

-1000 ​Questions 1000 Answers B2

2023. márc. 9. 13:46
 10/11 anonim ***** válasza:

Bármi ilyen jó, igen, azokhoz a témákhoz gondolatébresztőnek, amikről még nincs kiforrott véleményed. De a lényeg az, hogy véleményed legyen, hogy jöjjenek a gondolatok, a szempontok. Mert ha jönnek, akkor lesz mondanivalód, és ha lesz mondanivalód, akkor ki is fogod tudni fejezni magad valahogyan - arra meg járnak a pontok, tehát akkor - ha nyelvileg már ott vagy a szinten -, akkor a beszéd is menni fog.

Arra például mit válaszolnál magyarul, hogy "Milyen egy egészséges reggeli?" Ha magyarul megy a halandzsázás akár órákon át, akkor angolul is menni fog. Ha viszont két mondat után kifújtál, akkor hiába tudsz mindenféle kifejezéseket meg szavakat úgy amúgy, semmit se érnek a szóbeli vizsga szempontjából, ha nem hangzanak el.

2023. márc. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!