Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miket és milyen mennyiségben...

Miket és milyen mennyiségben csináljak az angolom fejlesztéséhez?

Figyelt kérdés

5 éve szereztem nyelvvizsgát, de azt is épphogy sikerült, azóta nem foglalkoztam vele.


Éveleje óta napi kb 4 órát angolozok az alabbiak szerint:

1 óra usa rádió hallgatás

1 óra nyelvtani feladatok kitöltése

1,5 óra angolkönyv olvasás

O,5 óra szótanulás, vagy ismétlés


Ez így jó szisztéma szerintetek, vagy kellene változtatnom?

Sajnos a beszédet nincs kivel gyakorolnom.


Barmiféle segitséget előre is köszönöm!



2023. febr. 26. 20:04
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A fejlődést érzem, de már jóval kevesbé mint az elején. Célom hogy erős középszintet elérjem júliusra.
2023. febr. 26. 20:05
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

1 óra usa rádió hallgatás - Jó, de mennyit értesz belőle egyáltalán? Jegyzetelsz közben, hogy új szavakat, kifejezéseket tanulj?

1 óra nyelvtani feladatok kitöltése - Kijegyzeteled a jó megoldásokat, hogy tanulj belőle, vagy csak csinálod a teszteket kilószámra, ész nélkül?

1,5 óra angolkönyv olvasás - Milyen angolkönyv? Nyelvköny? Vagy angol könyv? Eredeti? Mert ha még B2 szinten se vagy, akkor érdemesebb lenne olyanokat olvasni, amiket könnyített nyelvezettel írtak, hogy többször találkozz a legfontosabb szavakkal meg nyelvtani szerkezetekkel.

O,5 óra szótanulás, vagy ismétlés - Milyen szavak tanulása ez és milyen módszerrel? Ha ismétlés, mit ismételsz és hogyan?


Ha beszélni nincs is kivel (de legyen!), mikor és mit írsz?


Párhuzamosan kéne fejleszteni az összes készséget, amit nyelvkönyvvel lehet a legjobban.

Meg lehet próbálni feltalálni a nyelvtanítást, de a nyelvkönyvíróknak valószínűleg jobban sikerült, csak elő kell venni és végigcsinálni, amit ők összeraktak neked.

2023. febr. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

-Nem jegyzetelek, csak hallgatom, de egyre többet értek meg mivel többször ugyanazt a témát beszélik át.


-Megcsinálom a feladatot és megnézem a megoldókulcsot.


-Elolvastam két A2-es, egy B2-es és most olvasok egy C szintű könyvet amivel valóban nehezen haladok de elvezem a sztorit igy az visz magával. Termeszetesen kiszótárazom az ismeretlen szavakat.


-4000 leggyakoribb szó es kifejézest tanulom. Van erről egy lista, amit netről töltöttem le, de a szerzője nevét nem tudom, mert az előlapot nem nyomtattam ki.

2023. febr. 26. 22:50
 4/13 A kérdező kommentje:
Melyik nyelvkönyvet ajánlod? Kivel és hogyan beszéljek angolul? Nyelvtanár sajnos nagyon drága nekem es max heti 1 órát tudnék megengedni magamnak. A csaladban es közeli baráti társaságban senki se beszél igazán jól angolul.
2023. febr. 26. 22:52
 5/13 A kérdező kommentje:
Szavak tanulására a legáltalánosabb módszert használom. Felolvasom és próbálom megjegyezni.
2023. febr. 26. 22:54
 6/13 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Az olvasás részt hangosan olvasd ha nincs beszélgető partner. Nekem sincs kivel gyakoroljam a beszédet ezért minden olvasni való csak hangosan.
2023. febr. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Próbálom hangosan olvasni, köszönöm.
2023. febr. 27. 12:54
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"Nyelvtanár sajnos nagyon drága nekem es max heti 1 órát tudnék megengedni magamnak."

Akkor angol anyanyelvű legyen, ha mégis tanárra költesz.


"4000 leggyakoribb szó es kifejézest tanulom. ... Felolvasom és próbálom megjegyezni."

Ábécésorrendben? Ez így nem tűnik valami hatékonynak...


Az English File vagy a Solutions jó, akármelyik kiadása akármelyiknek, amelyikhez könnyebben hozzáférsz, vagy amelyik szimpatikusabb. Itt is megtalálod őket:

[link]

2023. febr. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem ABC sorrendben, hanem témakörök szerint.
2023. febr. 27. 21:23
 10/13 A kérdező kommentje:
Természetesen köszönöm a linket. Ezek közül melyiket ajánlanád? Pre aztán sima intermediate?
2023. febr. 27. 21:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!