Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolul és németül beszélek,...

Angolul és németül beszélek, szeretnék elkezdeni egy harmadik nyelvet tanulni. Melyik legyen az? Melyik hasznos manapság?

Figyelt kérdés
Olaszon vagy oroszon gondolkoztam főként, de más ötleteket is várok!
2008. dec. 28. 16:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Az olasz szebb és könnyebb, az orosz talán hasznosabb, bár te már beszélsz két igen fontos nyelvet, úgyhogy ez a szempont annyira nem lényeges.


Az én harmadik nyelvem az olasz volt (szintén a német és az angol után), most franciát tanulok, nagy szerelem a latin nyelvcsalád. :-)

2008. dec. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gazdasági szempontból mindkettő hasznos, bár az orosz talán nagyobb súlyt képvisel. Magyarországon orosz és olasz befektetők és cégek is vannak szép számmal. Szerintem ismerkedj meg egy kicsit mindkettővel, aztán amelyik jobban tetszik.

Én most kezdtem olaszozni, nagyon szép nyelv.

2008. dec. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
Én beszélek oroszul. 19 éves létemre három éve dolgozom is vele, nagyon keresett, és ha túlesel a kezdeti nehézségeken, ugyanolyan élmény tanulni, mint bármi mást.
2008. dec. 29. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én 15 éves vagyok, és tanulok angolul, németül, valamint magánszorgalomból oroszul is (a japán helyett, amit majd késöbb folytatok).

Szerintem, ha jól beszélsz angolul, és németül, akkor válasz a spanyolt (bár én nem tanultam spanyolul), mert, ha nem is a munkádhoz fog kelleni, de, ha utazol ezt nagyon sok helyen megértik (Spanyolo., Franciao., É-, D-Amerika...)

Szoval én a spanyolra szavazok.

2008. dec. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Valójában, ha már két germán nyelvet beszélsz érdemes egy másik nyelvet is választani. Ez attól is függ,hogy

külföldre hova akarsz menni, de ha csak harmadiknak

akarod, akkor a szláv és a román (újlatin) nyelvcsaládot egyaránt ajánlom... Igaz mindlettőnek más nyelvtana van (pl.orosz v. olasz) de próbálkozhatsz egy urálin is (pl.finn)

2008. dec. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!