Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi értelme van, egyéb...

Mennyi értelme van, egyéb elfoglaltság mellett, angol szöveget hallgatni?

Figyelt kérdés

Érettségire készülök és naponta elég sok időm elmegy a (kémia) számolások gyakorlására. A feladattípusok többsége már csuklóból megy, gondolkoznom keveset kell közben.

Angolból stabil B2-es szinten vagyok, szeretném fejleszteni a tudásomat, de jelenleg az érettségi élvez prioritást.

Tegnap, gyakorlás közben, bekacsoltam az egyik kedvenc könyvem angol hangoskönyv változatát (eddig csak magyarul olvastam) és jól tudtam követni a történetet. Ráadásul előbb is végeztem a tanulással, mert közben nem akartam folyamatosan messengerezni. Körülbelül 4-5 nap alatt érnék végig a könyvön és utána kezdeném újra az elejéről.

Lehetséges, hogy ez a módszer hozzátesz valamit az angol tudásomhoz? Vagy csak akkor lenne értelme ha tudatosan koncentrálnék az idegen szavakra és kikeresném őket a szótárból?

Mivel a koncentrálásban segít, így mindenképp folytatom, csak érdekelne, hogy esetleg az angol szempontjából is profitálhatok-e belőle.



2023. márc. 19. 00:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"De akkor meg úgymond kimaradnak részek a könyvből"

Ha olyan könyv, amit már ismer, meg amiről eleve tudja, hogy újra meg fogja hallgatni, akkor nem baj az. Én is szoktam ilyet csinálni (magyarul is, angolul is), mert sokszor jobban esik emberi beszédet hallgatni, mint zenét. :)

2023. márc. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

"De akkor meg úgymond kimaradnak részek a könyvből, amíg a példát értelmezed. "

Igen, tudom, de magyarul már rongyosra olvastam a könyvet, így bárhol elkezdi valaki olvasni, rögtön tudom, hogy hol tartunk a történetben. Illetve azt már írtam korábban, hogyha végzek a hangoskönyvvel, akkor nem egy új könyvet kezdenék el, hanem ezt ismételném, ezért nem gond ha első hallásra kimarad pár oldal.


"Ha meg ennyire jól megy a kémia, hogy figyelni se kell, akkor meg felesleges gyakorolni"

Ezzel nem igazán értek egyet. Érettséginél a 80% fölötti eredményeknél igazából már csak számít, hogy ki mennyi feladatot gyakorolt. Ugyanis aki a 80%-ot eléri, az stabilan tudja az anyagot, de ha valaki nem gyakorolta ki a korábbi érettségiket, akkor nem tudja milyen buktatókra kell odafigyelni és apróságokon el fogja veszíteni azt az 5-10 pontot, ami akár döntő lehet a felvételinél. Ezért ha valakinek 85-90% (vagy 90% fölötti) a célja, annak szerintem érdemes a lehető legtöbb feladatot megoldania, még akkor is ha könnyűnek érzi azokat. Illetve ez a rész lehet, hogy nem teljesen volt érthető az előző kommentekben, de én most veszem elsőre ezeket a feladatokat. Kb a feladatgyűjtemény 60%-át csináltam meg eddig, szóval nem tehetem meg, hogy átugrok feladatokat, mert nem tudom miket hagynék ki. Az teljesen más szituáció lenne, ha már egyszer végigcsináltam volna és most csak ismételnék, akkor persze válogatnék a feladatok között, de így elég rizikós lenne vakon szelektálni.


"inkább hallgasd csak a könyvet"

Majd az érettségi után így fogom csinálni, de jelenleg most a kémia élvez prioritást, amellett pedig nem igazán van másra időm.


"vagy csinálj nehezebb feladatokat."

Örülök ha végigérek májusig az összes példatáras és érettségi feladaton. :D Annyira nem állok jól az idővel, hogy még szorgalmit is csináljak, aminek ráadásul (nagy valószínűséggel) úgyse venném hasznát a jövőbem, mert azon a szakon nem túl erős a kémia, ahova szeretnék menni. (Csak bekerülni nagyon nehéz, azért kellene az érettségin magas százalék.)


Én jónak érzem ezt a felkészülési módszert, úgyhogy továbbra is eszerint haladok, aztán majd májusban meglátjuk, hogy igazam volt-e. De most nem is erre vonatkozott a kérdésem, úgy érzem eléggé elkanyarodtunk az eredeti témától.

2023. márc. 19. 18:33
 13/14 anonim ***** válasza:
55%

Van kimondottan ilyen nyelvtanító módszer, hogy más elfoglaltság mellett hallgathatod, és jól működött nekem is: az Effortless English avagy Power English. Ha van pénzed rá, itt lehet megvenni: [link]


Ha nincs rá pénzed, akkor fent van torrenten is.

2023. márc. 20. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"Van kimondottan ilyen nyelvtanító módszer ... Ha van pénzed rá"

Semmi értelme pénzt kiadni ilyesmire, főleg akkor, ha már olyan szinten van valaki, mint a kérdező: bármilyen szövegeket hallgat, hasznos lesz.

2023. márc. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!