Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tanuljak nyelveket, ha...

Hogy tanuljak nyelveket, ha mindig iszonyú stresszes vagyok sattól, hogy nem megy?

Figyelt kérdés

német és angol.

suliban németet tanultam, angolt sosem volt lehetőségem.

pénzem nincs nyelvsulira, se magántanárra.

viszont egyedül nagyon nehéz.

nem tudom kitől kérdezni, ha elakadok, ha nem értek vmit stb.


nem tudok érdemben haladni.


vannak itt olyanok, akik teljesen egyedül megtanultak úgy nyelvet, h. suliban nem tanulták?


az van, h. zéró önbizalmam van hozzá, de álláshoz kérik.

középfokú a cél mindkét nyelvből.


2023. márc. 23. 18:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy egyedül nagyon nehéz lesz...



Meg tudod könnyíteni a dolgodat azzal, hogy elkezdesz olyan filmeket nézni angolul angol felirattal amiket szeretsz nézni.

Vagy olyan könyveket hallgatni audiobook/Hörbuch formában a miket szeretsz. Azt javaslom hogy a két nyelv közül részesítsd előnyben az egyiket mert egyszerre kettőt nehéz lesz főleg egyedül.


Az állami oktatás egyik tévedése, hogy egyszerre 2 nyelvet akar megtanítani, és közben meg egyik et se tanítja meg...

2023. márc. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

1


félreérted, nekem nem volt lehetőségem két nyelvet tanulni, bár úgy lett volna, csak németet.

sztem nagyon is jó dolog, ha 2 nyelvet lehet tanulni suliban egyszerre, mert legalább az alapokat megkapja az ember.


az meg egyike a nagy nyelvtanulási mítoszoknak, h. ha nézel filmet, akkor tudni fogod. sztem az felsőfok környékén működik.

2023. márc. 25. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!