Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tanultátok meg, hogy...

Hogyan tanultátok meg, hogy egyedül is jól érezzétek magatokat és ne folyton valakinek a társaságát keresni?

Figyelt kérdés
Egy jó ideig társasági ember voltam, addig nem volt baj. Mostanában pár okból kifolyólag sokat vagyok egyedül itthon és nem érzem jól magam, késztetést érzek, hogy valakire ráírjak, találkozzak. De az is csak addig lenne jó amíg vele vagyok, tehát egyedül nem vagyok boldog.
2021. nov. 27. 14:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát én jórészt mindig is egyedül voltam. Igaz ez főleg a saját hibám, mert ilyen egy szerencsecsomag vagyok. A lényeg hogy nem akartam (akarok) kilépni a komfortzónámból - így inkább elfogadtam hogy egyedül maradok. Nekem a gondolataimmal voltak bajok. Folyton vágyakoztam, főleg a szerelem/párkapcsolat iránt. Elkezdtem zen meditációt gyakorolni, és rájöttem hogy nem kell állandóan ezen gondolkodnom/rágódnom, mert végül is az én döntésem levét iszom (azért vagyok ebben a helyzetben). A sok-sok meditációs gyakorlás oda vezetett hogy nagyon jól vagyok egyedül. Néha még jönnek az ilyesféle gondolatok, de hamar észreveszem őket, és elengedem az egészet. Néha csak bambulok ki a fejemből, és jól érzem magam. Ma is szép volt az eső, és a vadkacsák, varjúk az égen. Van egy cicám is akivel elvagyok. Nekem jó így :)
2021. nov. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Aki extrovertált mint te az mások társaságában érzi jól magát. Persze nincs olyan H vki teljesen extro vagy introvertált. Meg kell saját magaddal is baratkoznod. Aki jól kijön önmagával az nm magányt él át,hanem harmonikus önmagában. Ha ezt a késztetést érzed akkor miért nm írsz naplót? Pár év múlva jó visszaolvasni mik történtek veled. Vmi hobbit találj ki magadnak,bomboltesd a zenét,táncolj,rakj rendet,takarits, legyél aktív.ha meg szeretnél írj a barátaidnak,vagy keress új barátokat mondjuk az új hobbid miatt.
2021. nov. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én régebben foggal-körömmel ragaszkodtam egy-egy ember társaságához, de mindig az lett a vége, hogy elváltak útjaink. Szépen lassan rájöttem, hogy jobb nekem egyedül és így rendeztem be az életemet.
2021. dec. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
77%
Nem hiszem,hogy ezt meg lehet tanulni. Az introvertált ember egyedül érzi magát a legjobban, egyedül töltődik fel. Ezt nem tanulta, hanem igényli, ez az alapállapota. Az extravertáltak sose lesznek egyedül boldogok.
2021. dec. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!