Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg fogok bukni angol érettség...

Meg fogok bukni angol érettségin, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Két hét alatt kellene megtanulnom angolul úgy, hogy a középszintű érettségit meg bírjam írni elégséges szintre. :( Nem abszolút nulla a tudásom, de a vizsgafeladatokkal meggyűlik a bajom rendesen. Az egész négy részre tagolható, nekem már a legelső rész sem megy (ami állítólag a legegyszerűbb). Nem arról van szó, hogy nulla pontokat érek el, de néhány szem ponttal kitörölhetem a seggemet. Az első két rész teljes egészében feleletválasztós, de ha végigtippelem, kis valószínűséggel megyek át. Tehát feleletválasztós, de csak arra nem alapozhatok, hogy végigtippelem az egészet.


Itt van ez a csodálatos mondat: "When IKEA discovered that nearly half of Brits surveyed by them didn’t receive a single compliment during the week and that a third of the UK population thinks it looks its worst before 9 a.m. on Monday mornings, the Swedish furniture giant decided to do something about it."


Ez egy mondat!!! Ebből a mondatból három szót nem értek csupán:"surveyed" , "compliment" , "giant". (Azt tudom, hogy a survey felmérést jelent, de ezt nem lehet múlt időbe tenni.) Önmagában tekintve majdnem az összes szó jelentését ismerem, mégsem értek egy árva szót sem abból ami le van írva!!! A szavak jelentéséből próbálom összetenni a mondat jelentését, de hiába!!! Az egyik problémám mindig ez volt az angollal. Egyszerűen nem tudom, hogyan kapcsolódnak össze a szavak, így fogok én megbukni...


Tudom vicces, de ez van. Kötött szórendű az angol, mégis csak annyit látok, hogy szavak vannak egymás után dobálva, és azt még értem, hogy "When IKEA discovered that nearly half of Brits", de ami utána jön "surveyed by them didn’t receive a single compliment during..." azt már nem.

Se kép, se hang... A szavakat külön-külön értem, de magát a mondatot nem. Funkcionális analfabéta vagyok az angolhoz. Lehet ezen javítani?



2023. ápr. 22. 19:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%

nem fogsz megbukni nyugodj meg, meg probalj regebbi erettsegiket csinalgatni majd forditoval probald kijavitani a hibat

az iraskeszseghez meg magolj be nehany mondatot, ha megvan a terjedelem es nagyjabol kitudod fejezni magad kapsz ra pontot... 12% es mehetsz szobelire szoval take it easy ;)

2023. ápr. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
Nem fogsz megbukni, de ha mégis, később lehet pótolni, és nem lesz elvesztegetett idő, amit arra fordítanál, hogy felhozd a tudásodat.
2023. ápr. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%

"Az első két rész teljes egészében feleletválasztós"

Nem biztos. Az olvasós részben van olyan is időnként, hogy válaszolj kérdésekre a szöveg alapján.


"azt még értem, hogy "When IKEA discovered that nearly half of Brits", de ami utána jön "surveyed by them didn’t receive a single compliment during..." azt már nem. Se kép, se hang... A szavakat külön-külön értem, de magát a mondatot nem. Funkcionális analfabéta vagyok az angolhoz. Lehet ezen javítani?"

Persze. Sok gyakorlással. A vizsgáig már nincs sok időd, de azért olvasgass. Most már leginkább ilyen vizsgafeladatokat.


Az a fura az angolban, hogy egy csomó mindent kihagynak sokszor. Pl. ez a mondat is úgy talán már összeállna, ha azt látnád, hogy

"When IKEA discovered that nearly half of Brits who were surveyed by them didn’t receive ..."

csak hát kihagytak belőle olyasmiket, amik támpontot adhatnának.


This shirt made in Hungary is very expensive.

Ezt érted?

Ugyanaz a szerkezet: az alany hosszabb, ki van bővítve egy hiányos szenvedő szerkezettel:

hiánytalanul úgy lenne, hogy

"This shirt which was made in Hungary is very expensive.

és aztán jön csak az ige, az "is":

Ez a Magyarországon készült ing nagyon drága.

A te mondatodban meg az az alany, hogy "nearly half of Brits surveyed by them" és aztán jön az ige, hogy "didn't receive": Az IKEA rájött, hogy az általuk megkérdezett britek majdnem fele nem kapott...


Neked nem kell tudnod ilyen mondatokat összeállítanod, elég, ha kihámozod a szövegből, hogy kb. mit is akar jelenteni. Használd a fantáziádat! De egyébként se akarj minden szót megérteni minden mondatot összerakni magyarul, hiszen nem kell szó szerint lefordítanod, csak bizonyos dolgokat megérteni belőle. Célirányosan arra menj, ami a feladat, és mindenhova(!!!) írj valamit, hogy esélyt adj magadnak a pontra!

2023. ápr. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%

"nem lesz elvesztegetett idő, amit arra fordítanál, hogy felhozd a tudásodat"

Így van. És az is jó lesz valamire, ha megbuksz, mert akkor legközelebb majd már rutinosabban mehetsz vizsgázni, úgyhogy ha az írásbeli nem sikerül, akkor is érdemes elmenned majd szóbelizni, csak gyakorlásképpen is.


De egyáltalán nem biztos, hogy meg fognak húzni!

2023. ápr. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%

"van olyan is időnként, hogy válaszolj kérdésekre a szöveg alapján"

Ja, meg olyan is, hogy itt egy szöveg, itt meg a rövid összefoglalója, és ki kell egészítened a szöveg alapján az összefoglalót egy-egy szóval.

2023. ápr. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
3-as lett az angol érettségim, úgy, hogy végig bukásra álltam belőle. Érettségin nem az a cél, hogy megbuktassanak. Persze, készüljél azért. De, ha megbuksz, akkor se történik semmi. Ősszel elmész ismét, teljesen lényegtelen.
2023. ápr. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
87%

Először is ne azt mantrázd, hogy meg fogsz bukni, mert akkor valóban így lesz! Szedd össze magad, próbálj minél több tesztet kitölteni, nézz utána a neten, kérj segítséget osztálytársaktól stb.

Hogy-hogy néhány héttel érettségi előtt derül ki ez a probléma?

2023. ápr. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy egyedül készül fel munka mellett, esetleg estin.
2023. ápr. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
44%

Az elmúlt 4 évben mit csináltál ?

Ne 2 hét alatt akart megváltani a világot

2023. ápr. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
8. Estin általában meg végképp engedékenyek.
2023. ápr. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!