Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg fogok bukni angol érettség...

Meg fogok bukni angol érettségin, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Két hét alatt kellene megtanulnom angolul úgy, hogy a középszintű érettségit meg bírjam írni elégséges szintre. :( Nem abszolút nulla a tudásom, de a vizsgafeladatokkal meggyűlik a bajom rendesen. Az egész négy részre tagolható, nekem már a legelső rész sem megy (ami állítólag a legegyszerűbb). Nem arról van szó, hogy nulla pontokat érek el, de néhány szem ponttal kitörölhetem a seggemet. Az első két rész teljes egészében feleletválasztós, de ha végigtippelem, kis valószínűséggel megyek át. Tehát feleletválasztós, de csak arra nem alapozhatok, hogy végigtippelem az egészet.


Itt van ez a csodálatos mondat: "When IKEA discovered that nearly half of Brits surveyed by them didn’t receive a single compliment during the week and that a third of the UK population thinks it looks its worst before 9 a.m. on Monday mornings, the Swedish furniture giant decided to do something about it."


Ez egy mondat!!! Ebből a mondatból három szót nem értek csupán:"surveyed" , "compliment" , "giant". (Azt tudom, hogy a survey felmérést jelent, de ezt nem lehet múlt időbe tenni.) Önmagában tekintve majdnem az összes szó jelentését ismerem, mégsem értek egy árva szót sem abból ami le van írva!!! A szavak jelentéséből próbálom összetenni a mondat jelentését, de hiába!!! Az egyik problémám mindig ez volt az angollal. Egyszerűen nem tudom, hogyan kapcsolódnak össze a szavak, így fogok én megbukni...


Tudom vicces, de ez van. Kötött szórendű az angol, mégis csak annyit látok, hogy szavak vannak egymás után dobálva, és azt még értem, hogy "When IKEA discovered that nearly half of Brits", de ami utána jön "surveyed by them didn’t receive a single compliment during..." azt már nem.

Se kép, se hang... A szavakat külön-külön értem, de magát a mondatot nem. Funkcionális analfabéta vagyok az angolhoz. Lehet ezen javítani?



2023. ápr. 22. 19:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Akármire akkor se adhatnak pontot, ha engedékenyek akarnak lenni... Estin is van érettségi elnök, akinek az a dolga, hogy felügyelje a törvényességet, vagyis hogy ne hagyja, hogy a semmire is pontot adjanak: csak arra adható pont, ami benne van a megoldókulcsban. Ezért kell mindenhova(!) írni valamit.
2023. ápr. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
11. Ebben semmi kétség. A semmire valóban nem adható pont. De láttam már olyat, hogy simán kiment kávézni az elnök, ha arról volt szó. S azért a feladatok megoldókulcsában is ez szerepel többnyire, hogy "más, jó megoldás is elfogadható".
2023. ápr. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"a feladatok megoldókulcsában is ez szerepel többnyire, hogy "más, jó megoldás is elfogadható""

Itt most az angolról van szó. Ilyen sosem szerepel benne. Mindig az szerepel, hogy "csak a megoldókulcsban megadott válaszok fogadhatók el".

2023. ápr. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Az esélytelenek nyugalmával fuss neki, hogy legalább jól érezd magad közben. :)

Nem valószínű, hogy meg fogsz bukni, hacsak nem bukdácsoltad végig az elmúlt éveket, és nem kegyelemkettessel mész át év végén is. Ha az év végi jegyed legalább hármas lesz, akkor nem fogsz megbukni. Hányas lesz?

2023. ápr. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Végül 60 pontot tudtam elérni az írásbelin.
2023. jún. 5. 21:01
 16/18 anonim ***** válasza:
Mondom én, hogy fog az menni.
2023. jún. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Meglett a szóbeli is. :D

Köszönöm a bíztatást.

2023. jún. 24. 15:28
 18/18 anonim ***** válasza:
:)
2023. jún. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!