Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Létezhet, hogy valakinek...

Létezhet, hogy valakinek annyira alacsony IQ-ja vagy rossz memóriája van, hogy ne tudjon németül megtanulni? Mi lehet az a szint amikor már esélytelen?

Figyelt kérdés
Számtalanszor hallottam már, hogy a német olyan nyelv, ami nagyon a logikára épül emellett sok-sok kivétel és szabály van. Nos én diplomával nagy nehezen megszenvedtem az angol középfokúért, de már az is nagyon nehezen ment (ma már alig tudok beszélni is). Fél éve belekezdtem a németbe és még mindig a full alapoknál járok, mert egyszerűen elfelejtem a szavakat, keverem a dolgokat. Arra gondoltam, hogy egyáltalán nem vagyok alkalmas az idegennyelvre főleg nem a németre, ami egy nagyon logikus nyelv és nekem elég alacsony a logikai/problémamegoldó/elemző képességem illetve elvileg ADHD-s is vagyok.

2023. ápr. 29. 14:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
A nyelvtanulásban, mint annyi más területen, sajnos vannak antitalentumok, akiknek semmilyen módszerrel, semmilyen erőfeszítéssel nem sikerül még középfokra sem jutni, különösen felnőtt korban.
2023. ápr. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És honnan tudhatom, hogy én ebbe a csoportba tartozom-e?
2023. ápr. 29. 15:08
 3/11 A kérdező kommentje:
Van valami kognitív teszt/vizsgálat ami megmondja még mielőtt többszázezer Ft-ot és több 100 tanórát ölnék bele?
2023. ápr. 29. 15:09
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Az a meglátásom, hogy sokan egyszerűen rossz módszerrel tanulnak, illetve a nyelvtanulás végetér a tananyaggal és a vizsgával. A nyelv nem egy olyan dolog, amit úgy lehet tanulni, mint a fizikát vagy a kémiát.


A nyelvtanulás egyszerűen jobban működik immerzióval, mint tankönyvi feladatokkal. Ha megoldod a feladatokat és bemagolod azokat a szótárrészeket, amit előírtál magadnak (vagy előírtak neked), azzal még a Guten Tag!-ot sem fogod megtanulni soha. Nézz filmeket a választott idegennyelveden, lehetőleg felirat nélkül vagy az adott nyelvű felirattal. Nem baj, ha nem értesz semmit, idővel majd összeáll. Olvass is az adott nyelven. Először egyszerű szövegeket, pl. képregényeket, mert azok a filmekhez hasonlóan a szöveges mellett adnak egy vizuális kontextust a szöveghez. Megint nem baj, ha nem értesz mindent, az agyad elraktározza és idővel összeáll magától. GONDOLKODJ az adott idegennyelven. Ha valami eszedbe jut, gondold át, hogy mondanád németül. Nem baj, ha nem irodalmi németre jön ki vagy nem tudsz egy szót, ami kéne. Próbáld meg körülírni (németül), amit nem tudsz. A lényeg, hogy foglalkozol a nyelvvel.


Egyébként a német sem logikusabb nyelv, mint akármelyik másik.

2023. ápr. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Még csak fél éve tanulsz, mégis mire vársz?

Próbálj mondatokat írni a szavakkal, és ismételjed át őket rendszeresen!

2023. ápr. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
28%

"Nézz filmeket ... Nem baj, ha nem értesz semmit ... Olvass is az adott nyelven ... nem baj, ha nem értesz mindent ... GONDOLKODJ az adott idegennyelven"

Basszus, hogy gondolkodjon azon a nyelven, ha egyelőre semmit se ért? :DDD


"Ha valami eszedbe jut, gondold át, hogy mondanád németül."

De nem tudja, mert nem ért németül!


"Nem baj, ha nem irodalmi németre jön ki vagy nem tudsz egy szót, ami kéne. Próbáld meg körülírni (németül)"

Hogyan, ha nem tud semmit? :D


"Egyébként a német sem logikusabb nyelv, mint akármelyik másik."

Ebben legalább egyetértünk...

2023. ápr. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

""Egyébként a német sem logikusabb nyelv, mint akármelyik másik."


Ebben legalább egyetértünk..."


-------


Erre reflektálnék egy kérdéssel: És nem is nehezebb, mint akármelyik másik nyelv?

2023. ápr. 29. 22:36
 8/11 anonim ***** válasza:

"megszenvedtem az angol középfokúért... Fél éve belekezdtem a németbe"

Minek? Nem jobban járnál, ha inkább az angolt próbálnád legalább szinten tartani?


"Létezhet, hogy valakinek annyira alacsony IQ-ja ... hogy ne tudjon németül megtanulni?"

Akinek alacsony az IQ-ja, az értelmi fogyatékosnak számít. De azért a németül beszélő emberek között is vannak értelmi fogyatékosok, akik attól, hogy értelmi fogyatékosok, még meg tudtak tanulni németül, úgyhogy olyan magas intelligencia nem kell hozzá. ;-)


"elvileg ADHD-s is vagyok"

Olyan nincs, hogy elvileg. Az vagy vagy nem? Kezelve van? Szedsz valami gyógyszert? Jársz valamiféle fejlesztésre vagy jártál korábban? Ott elvileg (na ez elvileg...) megtanítanak olyan tanulási módszerekre, ami az ADHD-soknak hasznos lehet.


Egyébként kötelez valaki arra, hogy németül tanulj? Ha lenne róla papírod, hogy pl. diszes vagy, akkor akár fel is mentenének az ilyesmi kötelezettség alól. Talán érdemes lehet utánajárni. (De ha az vagy esetleg, akkor is meg tudsz azért tanulni németül, csak nem az általános módszerekkel.)

2023. ápr. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#8: Hivatalosan nincs papírom róla csak egy biofeedback vizsgálaton voltam, ahol a klinikai szakpszichológus mondta, hogy neurofeedback tréninggel lehetne kezelni, de a vizsgálatok alapján a figyelemzavar és kognitív probléma valószínűsíthető.

Itt voltam konkrétan: [link]


"Egyébként kötelez valaki arra, hogy németül tanulj?"

Munkaerőpiaci elvárások miatt gondoltam, hogy belekezdek egy másik nyelvbe, hogy legalább alapszintre jussak el. Manapság a német (is) kell a multiknál (aminek túlnyomó többsége német).

2023. ápr. 29. 22:45
 10/11 anonim ***** válasza:
40%

#6

"Basszus, hogy gondolkodjon azon a nyelven, ha egyelőre semmit se ért?"


Fél éve foglalkozik a némettel, valami csak ragadt rá, használja azt.


"De nem tudja, mert nem ért németül!"


Ezzel a hozzáállással nem is fog.


"Hogyan, ha nem tud semmit?"


Fél éve foglalkozik a némettel, valami csak ragadt rá, használja azt.


Kérdező:

"Erre reflektálnék egy kérdéssel: És nem is nehezebb, mint akármelyik másik nyelv?"


Valamelyiknél nehezebb, valamelyiknél könnyebb. Nyelvtanulásnál általában két dolog számít, hogy mennyire érezzük nehéznek. Az egyik, hogy mennyire hasonlít az anyanyelvedhez vagy már ismert idegennyelvhez, a másik pedig, hogy a nyelvtanulás előtt mennyi kapcsolatod volt az adott nyelvvel.

2023. ápr. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!