Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelveket érdemes...

Milyen nyelveket érdemes tanulni, ha programozóként szeretnék majd dolgozni ?

Figyelt kérdés

Sziasztok, most végeztem a gimivel és majd, ha minden jól megy az ELTE proginfó szakán fogok tanulni.


Ebben a kérdésben, most nem program nyelvekre, hanem rendes nyelvekre gondolok.

Kéttanynelvű gimibe jártam és angolból már rendelkezek felsőfokú nyelvvizsgával, németből meg emelt érettségi ötössel, viszont ha meg lesz az érettségi bizonyítványom, az egy felsőfokú némettel lesz egyenértékű.

Szóval az érettségi végeztével gondoltam belekezdek valami nyelv tanulásába, de nem tudom, hogy melyik legyen.



2023. máj. 12. 14:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha az angol és a német megy, akkor a tanulmányaid szempontjából teljesen mindegy, hogy milyen másik nyelvet tanulsz.
2023. máj. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%

Angol és német felsőfok untig elég. Teljesen felesleges ettöl többet tudni, hacsak nincsenek konkrét terveid hogy egy adott célországba telepedj le, de az angol a programozás (és IT dokumentációk) hivatalos nyelve, valamint a nemzetközi multikban is angolul folynak a meetingek és a kommunikáció.


Teljesen felesleges egy újabb humán nyelv megtanulására időt pazarolni, helyette vagy az algoritmizálási, programozási készségedet fejleszd vagy ha mindenképp nyelvet akarsz tanulni akkor fejleszd az angol domain-specifikus szaknyelvi készségedet.

2023. máj. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Java és C# egy biztos és jó döntés.


Pl.: Sokan mondják a pythont. Sok helyen használják, de ahhoz többnyire már tudás is kell nem csak a programozási nyelv ismerete. Pl.: AI


Viszont sima backend fejlesztésre nem nagyon használják és nem is lehet látni sok állást a neten.


Ezzel ellentétben csak Budapesten én tudok kb 60 cégről ahol van Java és valószínűleg ennél jóval több helyen van, de én csak ennyiről tudok. Tehát egy jó java fejlesztőnek mindig lesz választási lehetősége.


Meg ha megnézel bármilylen salary guide-ot a Javások uralnak minden kategóriát elég régóta kompenzáció terén.

2023. máj. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

#3 Neked komoly gondjaid vannak a szövegértéssel vagy diszlexiás vagy? A kérdésben ez szerepel:


"Ebben a kérdésben, most nem program nyelvekre, hanem rendes nyelvekre gondolok."


A kérdező határozottan kihangsúlyozts hogy NEM programozási nyelvekre volt kíváncsi, de látom néhány nehéz felfogású egyénnek nem sikerült értelmezni a kérdést és irreleváns válaszokkal rontotta a topic színvonalát.

2023. máj. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"egy újabb humán nyelv"

Nyelvszakok az egyetemek humán karain vannak, de ettől függetlenül a nyelvek nem humán témák. A hozzájuk kapcsolódó kultúra, történelem, stb. igen, de nem muszáj ezekbe is mélyen beleásnia magát annak, aki csak magát a nyelvet szeretné megtanulni.

Kérdező, ha nincs konkrét cél, viszont vannak felesleges energiáid és szívesen tanulsz nyelveket, akkor azt a nyelvet tanuld, amelyikhez leginkább kedved van valami miatt, legyen az hobbi, vagy bármi más, mert minél szívesebben foglalkozol vele, annál magasabb szintre juthatsz belőle és minél magasabb szinten beszéled, annál hasznosabb lesz, nyilván. Ha így sem tudod eldönteni, akkor válaszd azt, amihez leginkább van tananyagod máris. Ha így se tudsz dönteni, akkor tanulj olaszul, az jó! :)

2023. máj. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az olasz, spanyolt és a francia nyelvet tudnám valamilyen szinten szimpatikusabbnak mondani.
2023. máj. 12. 15:28
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Ha mindenképp akarsz és van időd, akkor a kínai. Nagyon sok anyag van kínaiul, meg lehet nélküle lenni, de előny, ha ismered.

Az internet negyede kb. kínai.

2023. máj. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Bármelyik jó a három közül.
2023. máj. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
28%
Egyetértek a 2-essel, felesleges további humán nyelveket tanulni. Untig elég az angol német felsőfok. Én is inkább hasznos skilleket tanulnék újabb nyelvek helyett.
2023. máj. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%

"felesleges további humán nyelveket tanulni"

Mert szerinted vannak humán, meg vannak reál nyelvek? :D

2023. máj. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!