Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ELTE BTK Germanisztika tapaszt...

ELTE BTK Germanisztika tapasztalat?

Figyelt kérdés
Alapvetően nagyon érdekel a német kultúra, töri, irodalom stb. Utána mester tanárira vagy fordító-tolmácsra mennék. A kérdésem igazából az, hogy az egyetem honlapján ígért C1-C2 szintet tényleg el lehet érni? Valamint tudás szempontjából melyik adna többet, bsc német majd msc, vagy mondjuk egy hat éves német tanári szak a tanárképzőben. ( Itt tudom hogy fel kell venni másik tárgyat is, de engem most kifejezetten a német érdekelne) Légyszi hagyjuk a bölcsész=büfészak mondatokat

2023. máj. 16. 22:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
A tanari szakosok egyutt vannak az alapszakosokkal, alapvetoen ok 2 alapszakot vegeznek el a 6 felev alatt plusz ugye a pszichologiai orak. Tehat a 3 ev bsc= tanari szakos tantargyak. Az msc-vel nyilvan jobban es elmelyultebben mentek bele a nyelvtanba kulturfoldrajzba , irodalomba stb-be de mint ex nyelveszeti msc-s en azt mondom nem eri meg, szerintem pazarlas a nyelvi msc ha csak nem akarsz phd-zni is
2023. máj. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De diploma szempontjából a tanárival vagy egy germanisztikással van több lehetősége az embernek? Pl. arra gondolok hogy ha elvégzem a tanárit, akkor azzal a diplomával multi cégek is felvennének a nyelv miatt?
2023. máj. 17. 07:43
 3/12 A kérdező kommentje:
És a C1-C2 szintet tényleg el lehet érni egy ilyen nyelvszakon?
2023. máj. 17. 07:44
 4/12 anonim ***** válasza:
23%

Tokmindegy hogy melyiket vegzed ha multihoz mesz, a multik egyetemet sem kernek. Van kollegam aki 12 osztallyal van (multinal dolgozom), de beszeli a nemetet es kutyat nem erdekli a vegzettsege ha normalis multihoz mesz nem a papirt fogjak kerni.


Tanarival elmehetsz tanarnak a diploma egyenerteku a C1es nyelvvizsgaval, most hogy te megutod e azt a szintet vagy nem az fugg attol hogy te is mennyi energiat teszel bele.


En olaszos voltam de semmit nem tett hozza az olasz nyelvi tudasomhoz az a 3 evnyi alapszak, kar lenne tagadni. Hogy mas karokon hogy megy nem tudom.

2023. máj. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Ha nyelvi keszsegekkel akarsz elhelyezkedni multiknal stb, egyik sem jobb a masiknal ilyen szempontbol de akkor meg nem eri meg a 6 evnyi szenvedes tanari
2023. máj. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igazából tanár szeretnék lenni, csak a plusz lehetőségek miatt kérdeztem! Még arra esetleg tudtok választ adni, hogy a tanári szak után lehet-e menni fordító/tolmács mesterszakra? Vagy azt csak mondjuk pl a germanisztika bsc után lehetne?
2023. máj. 17. 20:21
 7/12 anonim ***** válasza:

#1: Te azt sem tudod, hogy msc vagy MA szakra jártál-e. A legtöbb multihoz pedig a beugró a - bármilyen - diploma.


Kérdező, én a helyedben maradnék inkább (legalábbis elsődlegesen) a tanárinál, ha amúgy az is tetszene, mert a fordítók és tolmácsok előtt már nem biztos, hogy nagy jövő áll (lásd: mesterséges intelligencia fejlődése), de egyébként tanári után is megcsinálhatod a fordító és/vagy tolmács képzést.

2023. máj. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
56%
Magasabb beosztásban kezdhetsz majd a McDonald's ban.
2023. máj. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

már miért venne fel téged német szakos diplomával multicég?

én például business communication és PR szakokon végeztem, és felsőfokúm van németből, általános és gazdasági-üzleti szaknyelvi.

csak a nyelvtudásért nem vesznek fel, mert akik a cégnél vannak, alapból olyan szakot végeztek, ami kompatibilis egy céghez, és beszélnek ők is idegen nyelveket.

2023. máj. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

4-es, de nagy marhaságokat sikerült leírnod!

ne kamuzd már be, hogy érettségivel bejut egy multihoz bárki, max., kávét főzni vagy futárkodni.

igenis káérik a szakirányú végzettséget, a diplomát.

2023. máj. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!