Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ELTE, PPKE vagy Károli Germani...

ELTE, PPKE vagy Károli Germanisztika? Van itt olyan, aki elvégezte vagy épp végzi valamelyiket? Ha igen, tudnátok róla véleményt írni? Tudás szempontjából milyen szintig lehet eljutni?

Figyelt kérdés
Tényleg minden érdekel ezzel kapcsolatban, jöhet pozitív/negatív vélemény is

2023. máj. 13. 19:35
 1/6 anonim ***** válasza:
28%
A germanisztika nem nyelvszak!
2023. máj. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%

Figyu, ne menj germanisztikára!

Én másodéves joghallgatóként mentem ELTE germanisztikára, és kb 2 hét után ott is hagytam. A hallgatók nem tudtak normálisan németül (fájt a fülem a sok nyelvtani hibától, amit ejtettek), egy csomó óra magyarul zajlott, őszintén semmi értelme.

Ismerek olyat, aki germanisztikát végzett és már németül is elfelejtett kb. Elvégzed a szakot, utána mit csinálsz? Éveket elbuktál teljesen feleslegesen, majd sehova se vesznek fel.

Ha a német nyelvvel akarsz kezdeni valamit, az tök jó, csak mellé érteni kell valamihez. Gazdasági szakra add be a jelentkezésedet, vagy hozzám hasonlóan legyél jogász, ha humán beállítottságú vagy.

Ismerek olyat, aki a német nyelvtudásából él, de az is közgázt végzett.

2023. máj. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%
A második vàlaszoló vagyok, még annyit hozzà szeretnék tenni, hogy aki germanisztikára megy, azok nagy része vagy teljesen céltalan volt, vagy nem vették fel máshova (jog, pszichológia, közgáz stb) és azért ment germanisztikàra. Nagyon kiábrándító volt ezt megélni, de sajnos ez van.
2023. máj. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezek a szakok manapság azoknak vannak, akik B2-es szinten vannak az adott nyelvből és szeretnének C1-et, vagy azoknak akik az adott nyelvterületen, kultúrában szeretnének kutatni később.


Ha valaki már gimi végére megszerezte a C1-et és nem érdekli nagyon az adott ország kultúrája, akkor nincs értelme.

2023. máj. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kifejezetten érdekel az ország kultúrája és a nyelvészet is. Utána tanítani szeretnék, llletve a fordító-tolmács mesterszak is érdekelne még. Valaki esetleg az ELTE-n kívül még tud más egyetemről tapasztalatot mondani?
2023. máj. 16. 16:17
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A fordító programok és az AI exponenciális fejlődése mellett brutál biztos megélhetést fog biztosítani a fordító-tolmács mesterszak:)
2023. máj. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!