Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A felsőfokú német nyelvtudás...

A felsőfokú német nyelvtudás mennyire könnyíti meg a holland nyelv megtanulását?

Figyelt kérdés
Írásban így is bőven jól érthető a németnek köszönhetően. A beszélt nyelv nem igazán, mert a kiejtés eléggé más. Amennyire így kezdőként (tanulás előtt állva) tudom, a nyelvtan is egyszerűbb a némethez képest. Egy stabil, felsőfokú nyelvtudással felére csökkenthető a nyelvtanulás ahhoz képest, mintha az ember nem beszélne németül?

2023. jún. 1. 18:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem a német nyelvvel való hasonlósága miatt könnyen tanulható a holland nyelv.Inkább a kiejtésben vannak eltérések.Én szoktam nézni időnként holland nyelvű tv-csatornákat,s van,amit megértek belőlük.Sőt szoktam ilyen dalokat is hallgatni,ott viszont tisztán érthető a dalszöveg.A két nyelv párhuzamos tanulásával leegyszerűsíthető a nyelvtanulás.
2023. jún. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Engem azért be szokott zavarni, hogy keverem a két nyelvet a hasonlóságok miatt, de még így is több a jótékony hatása a német tudásnak 😊
2023. jún. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!