Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Új nyelv tanulása munka...

Új nyelv tanulása munka mellett - hogyan?

Figyelt kérdés

Teljes munkaidőben dolgozok. Szeretnék megtanulni egy új nyelvet (német) amit eddig egyáltalán nem tanultam.

A tanfolyamok viszont munkaidőben vannak…

(Több ismerősöm is végzett nyelvtanfolyamot felnőttként, viszont mind úgy hogy vagy a munkahely küldte őket, vagy munkanélküli időszakban csinálták)


Hogy oldják ezt meg az emberek?


Duolingot már nyomogatom egy ideje de nem túl hatékony.


2023. jún. 6. 14:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Xeropant is probalhatod.

Youtube: Nicos weg.

Ehhez van app is, de az angolrol magyaraz.

Veszel egy német konyvet + hangoskonyv es olvasod/hallgatod. Sokat es sokszor.

2023. jún. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

#1

Nem igazán hiszem hogy ettől megtanulnék kommunikálni, beszélni németül. Angolul legalábbis nem sikerült könyvekkel és videókkal megtanulnom.

2023. jún. 6. 16:33
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Kizártnak tartom, hogy ne lennének esti tanfolyamok felnőtteknek.
2023. jún. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#3

Hát az esti az mit jelent általában? 6 körül érek haza munkából, és akkor még nem vagyok egyből szabad.

2023. jún. 6. 16:43
 5/12 anonim ***** válasza:
Vannak szombati nyelvtanfolyamok is.
2023. jún. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Uhh hát a hétvégéim így is túlzsúfoltak, akkor tudom utolérni magam a házimunkával, kerti munkával, valamicskét talán mozogni, néha a barátaimra/családomra időt szakítani, ilyesmik.
2023. jún. 6. 20:32
 7/12 anonim ***** válasza:
70%
Ne haragudj, kérdező, de kifogást keresni akarsz vagy nyelvet tanulni? Leírtuk, hogy hogyan szokták az emberek csinálni. Ha neked egyik sem felel meg, akkor tanulj magántanárral, egyedi időbeosztás szerint.
2023. jún. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2023. jún. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#7

Hát de épp azért kérdeztem mert nekem nem nagyon van szabadidőm erre, és nem is láttam még olyat hogy valakinek lenne, teljes munkaidős állás és otthoni kötelezettségek mellett…

Nyilván ha tenger időm lenne akkor nem lenne kérdés, foglalnék valami tanfolyamot aztán kész.

2023. jún. 7. 07:21
 10/12 anonim ***** válasza:
Próbáld meg kihasználni a holtidőket... biztos vannak podcastok kezdőknek, reggelinél hallgasd azt, majd ha van egy kis időd, irkáld ki a szavakat, mondatokat, és a tükör előtt beszélgess magadban.
2023. jún. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!