Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Elfelejti amit tanul, hogy...

Elfelejti amit tanul, hogy lehet tenni ellene? (angol)

Figyelt kérdés

Lányom évek óta jár külön tanárhoz (is) és azt mondja, hogy a gyerek egyszerűen elfelejti amiket korábban tanult(ak). Szavakat, kifejezéseket, a tanultak alkalmazasat.


16 éves és ötös egyébként angolból.


Mit csináljak vele a nyáron, hogy szinten tudjon maradni?


Az apja sokat beszél vele angolul, de úgy tűnik, ez se elég..


2023. jún. 19. 00:12
 1/8 A kérdező kommentje:
Kb. Most közelít a B2 szinthez egyébként.
2023. jún. 19. 00:12
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem szorgalmas sajnos, az osztálytarsai nagy részének már középfokú nyelvvizsgaja van, többeknek már 13 évesen megvolt.


Félreértés ne essék, nem összehasonlítgatni akarom a többiekkel, csak azért fontos infó, mert 3 évnyi magántanari óra után (heti egyszer 60 perc) is itt tart a szorgalom hiánya miatt.

2023. jún. 19. 00:15
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tanulta már eleget, próbálja meg használni. Azért felejti el, mert nincs rá szüksége, nem használja a mindennapokban. Egy kicsit meg kellene próbálni az idegen nyelvi környezetet létrehozni. Filmek, internet, játékok csak angolul. Ha megtehetitek ti is megpróbálhattok csak így beszélni vele.
2023. jún. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Igen az apja sokat beszél vele, én nem tudok olyan jól angolul, franciául és oroszul tudok jól, (mindkettő a munkám része).


Nem igazán szereti a filmeket, csak szinkronosan, de megprobalom ravenni.

2023. jún. 19. 00:30
 5/8 anonim ***** válasza:
Azt nagyon fontos tudatosítani, hogy nem vagyunk egyformák. Van, aki úgy szívja magába a szavakat, mint a szivacs, és meg is marad, és van olyan, aki nagyon gyorsan elfelejti. Nem azért, mert el akarja felejteni, hanem egyszerűen csak ilyen az agya. Az enyém dettó, nekem a német teljesen kiment a fejemből 1 évvel a suli után, pedig 8 évig tanultam és 5-ös voltam belőle. Az angol viszont valahogy megmaradt, most is abból élek, angol-magyar szakfordító és feliratfordító vagyok.
2023. jún. 19. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sorozat, film, játékok angol közegben.
2023. jún. 19. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Minden tudásra igaz, hogy ha nincs használva eleget, akkor elkopik. Emberfüggő is. Nyelvnél meg különösen nem mindegy a tanulási módszer sem. Csak egy személyes példa: egyetemen volt olyan vizsga, ami "open book", hogy mindent lehetett használni a vizsga megírásához, és volt a hagyományos vizsga, ahol meg kellett tanulni mindent, aztán valamilyen módon kikérdezték - segédanyag használata nélkül. Általában mindenkinek jobban sikerültek az open book vizsgák, de nagyon kevés ember volt, aki azt állította évek múlva is, hogy neki így sokkal jobban meg is maradt az anyag, én még csak arra sem emlékszem már, hogy mi volt a vizsgaanyag ezekből a tárgyakból. De valakinek meg ez a fajta módszer jött be. Nyelvnél meg ezernyi módszer van fejlesztésre, tanulásra, lehet, hogy neki egy másik módszer hatékonyabb lenne. A hagyományos magyar nyelvoktatás szerintem nem a leghatékonyabb. Fontos a környezet is a gyakorlásra, de ha nincs akivel beszéljen, úgyis passzívvá válik. A nagyobb kérdés az az lesz, hogy évek múlva mi lesz vele, ha nincs szorgalma, mert amikor majd ott tart, hogy kellene minden 2. kvalifikáltabb munkához egy stabil angol írásban-szóban, és majd az interjún vagy szűrőteszteken elbukik a hiánya miatt, akkor majd gyorsan fog ráeszmélni, hogy kezdenie kelljen magával valamit. Szerintem az a fő baj, hogy nem látja a jelentőségét. Ha van bármi, ami szeretne lenni érettségi után, vagy amiről beszéltetek, érdemes lehet szétnézni együtt profession.hu-n vagy más állásportálon az adott szakmánál, hogy mik az elvárások. Az én szakmámban pl. szinte mindenhol kell az angol felsőfok, és ez az álláshirdetéseknél is ott van elvárásként felsorolva. De ha nincsenek továbbtanulási tervei, csak elmegy majd pl.műkörmösnek, akkor meg lehet, hogy nem érdemes a magántanárt sem erőltetni, ha úgyis lusta.
2023. jún. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat.


Nem tudom hogy műkörmös vagy ügyvéd lesz belőle. Még csak 16 éves, gimis, fogalma sincs mi akar lenni.

2023. jún. 19. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!