Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az ECL nyelvvizsgát elfogadják...

Az ECL nyelvvizsgát elfogadják az Amerikai Egyesült Államokban? Szerintetek megéri ezt a típust megcsinálni vagy van jobb? Esetleg akinek már van közép/felsőfokú ECL nyelvvizsgája megosztaná a tapasztalatát?

Figyelt kérdés

2023. jún. 22. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Milyen értelemben "fogadják el"? Mihez? Intézmény válogatja ha például egyetemre akarsz menni hogy kizárólag melyik nyelvvizsgatípust fogad el. A bevándorlási szabályozás pedig nagyon megszigorodott, lényegében orvosi, IT vagy PhD végzettség nélkül esélyed sincs munkát vállalni, nem a nyelvvizsga lesz a szűk keresztmetszet.
2023. jún. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem pont ilyen B2-m van angolból. Szerintem nem fogadják el. Egyetemeken kb fix, hogy nem. Ahhoz csak speciális IELTS vagy hasonló jó (emiatt csináltam a C1-et ott)

De ez nem egy nemzetközi nyelvvizsga szerintem. Más nyelvből van TELC-em, azt honosítanom kellett, mert az nemzetközi.


Nézdd meg, hogy mit kér az a szervezet ahova mennél. Cégeket valószínűleg nem érdekli a papír ennyire, csak hogy tudsz beszélni.

2023. jún. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha valahova ténylegesen kell nyelvvizsga, és nem csak az a lényeg, hogy beszélj angolul, oda az ECL kevés lesz, oda olyan kell mint pl. TOEFL (?) ha jól tudom. De ezek alapból olyan nyelvvizsgák, amik csak 2 évig érnek. Viszont sok helyen szerintem senkit sem fog érdekelni, hogy milyen nyelvvizsgád van (vagy hogy van-e), csak tudj beszélni. Szóval itt nem mindegy mi a cél. A lényeg, hogy az ilyen languagecert, ecl, meg az ilyenek nem elegek ha "komoly" nyelvvizsgát kérnek tőled.
2023. jún. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem fogadják el "az Amerikai Egyesült Államokban", ugyanis nincs olyan törvény, az Amerikai Egyesült Államokban, amelyik minden ottani céget és oktatási intézményt is kötelezne rá.

Nem nyelvvizsgára van szükség, hanem nyelvtudásra. Ha az megvan, akkor ki kell deríteni, hogy ahol bizonyítani akarod a nyelvtudásodat, ott milyen bizonyítékot várnak el: bizonyítványt vagy mást, és ha bizonyítványt, akkor ki által és mikor(!) kiállítottat. Amíg nem tudsz ilyen konkrétumot, addig ne akarj nyelvvizsgát, mert fölösleges pénzkidobás meg stressz, és mire majd valóban kell, még el is avul.

2023. jún. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 MJozsi44 ***** válasza:
Ez a nyelvvizsga Magyarorszagra szol meg talan Europaba. Ez egy nagy business, hogy hol es mit fogadnak el: UK-ban CAE vagy IELTS, USA TOEFL, de azt raer ott is megcsinalni ha kellene. Ugyis par honap adaptacio kell az ottani angolhoz.
2023. szept. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!