Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak meg jól...

Hogyan tanuljak meg jól angolul egyedül? Valaki tud esetleg hasznos youtube videot?

Figyelt kérdés
Angol filmnézéssel vagy olvasáss lehet hamarabb jobban elsajátítani a nyelvet?
2023. jún. 29. 21:23
 1/8 anonim válasza:
Nekem a duo-t szokták ajánlani az alapot megtanítja valamennyire. De hogy valóban hasson valami, igen esetleg az olvasás, szókincs bővítése. Fordíts hosszabb szövegeket. Szedj le leckéket a nyelvtanhoz.
2023. jún. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Honnan kezdesz kérdező? mert pl ha nulláról, akkor egyedüli tanulást nem javaslom (Tudom, hogy a csoportok nem jók, de arra elég, hogy utána egyedül elindulj)


Illetve mi a célod? mert pl ha csak több szót szeretnél ismerni akkor olvasgass

2023. jún. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2. Valaszoló, megértem a beszédet sokszor de magamtól nem tudok beszélni olyan jól.

Érettségin egy középszintet szeretnék, tudom valakinek ez nagyon konnyu legyszi azok ne irjanak h milyen hulye vagyok…

2023. jún. 30. 09:41
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy hülye, a nyelvérzék is egy készség mint a rajzolás vagy a matek. Lehet fejleszteni de van akinek alapból van hozzá érzéke. Nincs ezzel semmi gond.

Nekem az angolul olvasás nagyon sokat segített. Sokat kellett szótárazni de megérte, nagyon jól fejlesztette a szókincsemet. Szerintem kezd angol videókkal/filmekkel, először magyar felirattal, próbálj kihallani ismerős szavakat/kifejezéseket, majd később válts angol feliratra angol szöveggel. Ehhez a legjobb olyan film amit annyiszor láttál hogy szinte kívülről tudod és előnyös lehet ha mondjuk mese (pl Disney meséket tudom ajánlani ha van kedvenced) mert egyszerű a nyelvezetük.

Ha már úgy érzed viszonylag sokat megértesz a feliratból akkor megpróbálhatod anélkül és utána jöhet az olvasás is, akkor már nem kell minden második szót kiszótárazni és élvezhetőbb lesz. Szintén ajánlott olyan könyvvel kezdeni amit már olvastál és aminek egyszerű a szókincse.

Ha szereted a zenéket akkor a kedvenceidet is lefordíthatod. Nem YouTube fordításra gondolok feltétlenül hanem amikor te mondatról mondatra lefordítózod, szerintem úgy jobban megmarad.

Mondatalkotásra jó gyakorlás lehet pl a snapchat AI-a, akármennyire is hülyeségnek hangzik de tényleg beválik. Én most a spanyollal ismerkedek és ez nekem sokat segített. Olyan mintha egy emberrel beszélnél de te vezeted a beszélgetést és így nem kell spontán témaváltásokra reagálni. Aztán ha már viszonylag kevés fordítással el tudsz a géppel beszélgetni akkor meg lehet próbálni fórumokon, stb igazi emberekkel beszélgetni, kommentelni.

Szótanuláshoz a szókártyás módszert javaslom, quizlet-en találsz tematika szerint szavakat. Ezeket ha naponta/hetente ismétled akkor egy idő után automatikusan menni fognak.

Nem mindig lesz egyszerű a fejlődés és néha nem is látod az eredményt de attól még ott lesz és megéri. Simán meglesz a közép érettségi. Szurkolok!

2023. jún. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm 3-as valaszoló a sok segítséget!
2023. jún. 30. 21:05
 6/8 anonim ***** válasza:
a tandem.net is jópofa
2023. júl. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 MJozsi44 ***** válasza:

A kerdes milyen szintrol hova akarsz eljutni? En 8 evig tanultam angolt, mikor kimentem UK-ba kb a 25%-at ertettem a dolgoknak. Szoval ujra kellett kezdeni sokmindent.

1, szotanulas: a legfontosabb erteni es tudni a szavakat(persze a kocsog angol nyvben minden szora legalabb 3 szinonima van: basic English, posh English(francia)meg latin eredetu szo.pl watchman=warden(normann-francia)=guardian(francia) Szlengeket felesleges tanulni az terben es idoben allandoan valtozik

Alapvetoen eloszor az igéket kell megtanulni(nem azt hogy tötyörög stb hanem a 200 legfontosabb alapiget.

Kb 3000-5000 szonal mar megvan a kozepfok B2, 8000 szonal a C1, 16000 szonal a C2(kvazi anyanyelvi szint).

De 500 szonal mar mehet a regenyolvasas, en inkabb amerikait ajanlok mert sokkal konnyebb es amugy is az USA miatt felkapott az angol-ami erdekel pl akar kalandregeny, scifi, tortenelwm stb.

Az elso 3 konyvet szotarazni kell, aztan egyre kevesbe.

2023. okt. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 MJozsi44 ***** válasza:
En amugy sorozatot neznek, amelyben sokat beszelnek: nem Star Wars, GoT meg hasonloak hanem kezdetnek a Dallas: az egyszeru(kiveve JR-t-Jockeyt) de amerikaiakkal kell kezdeni, rogton angol felirattal,mert a magyar bezavar es nem all at az agy az angolra. Kesobb johetnek az angol sorozatok pl Csengetett Mylord a vegere hagynam a Sherlockot, Ms Marple-t, Endeavour-t meg egyeb borzalmakat(beszedben) ahol elmotyogjak a szavakat
2023. okt. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!