Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Átlag alatti képességgel,...

Átlag alatti képességgel, német kezdőként, munka mellett, napi átlag 1 óra tanulással mennyi idő alatt lehet eljutni olyan szintre, hogy külföldön dolgozni tudjak?

Figyelt kérdés

Fél évvel ezelőtt már magántanárral elkezdtem németet tanulni full 0-ról, de iszonyatosan nehéz volt és pár hete abbahagytam, mert semmi sikerélményem nem volt csak lecseszés. Nagyon nyögvenyelősen ment, és azt a keveset amit ezalatt megtanultam már el is felejtettem.


Pedig továbbra is álmom, hogy egyszer nyugatra tudjak emigrálni, de sajnos angolból is elég rossz a nyelvtudásom amit már lassan 2 évtizede tanulok, de azzal se jutok 1-ről 2-re.


Ezért is írtam, hogy átlag alatti képességgel mennyi esélyem van (ha egyáltalán van) olyan szintre eljutni, amivel már német nyelvterületen sikeresen munkát tudok vállalni? És a fentiek tükrében kb. mennyi idő kellene ehhez?


Köszi szépen az építő jellegű válaszokat.



2023. júl. 2. 10:40
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

mindegy milyen csodatechnikát írunk, ah félévente bedurcizol és otthagyod amit éppen csinálsz, akkor sose fogsz előrébb jutni semmivel az életben.

de mindjárt megjelennek a "nyelvoktatás hülyeség, a youtube meg az isten" szekta tagjai, és megmondják, melyik csatornákat nézegesd, miközben a duolingón játszogatsz. az matricákat is ad, így nagyon sok sikerélményed lesz, és senki nem lesz aki kijavítsa a hibáidat, így nagyon gyorsan fogod nagyon okosnak hinni magad. kb egy év megszerezni az összes matricát, utána lesz elég önbizalmad hogy menjél nyugatra, és majd onnan kiírj egy következő kérdést, hogy senkit nem értesz és hülyeségeket beszélsz amiért furán néznek rád, ugye minden a nyelvtanárok hibája?

2023. júl. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

#1: Nyilván igazad van. Átlagból merített tapasztalatokra lennék kíváncsi. Vagy várj, akkor lehet más kontextusban kellett volna feltennem a kérdést.

Tfh. adott Józsi a burkoló, aki s***hülye volt világéletében, érettségije nincs angolból is annyi a nyelvtudása, hogy "bjutiful mádölfáköl bics" néhány angol dalszöveg részlete és ennyi.


Valamelyik évben kiment "osztrákba" (sic!) mert ott olyan qrva jó fizuk vannak. Viszont évek óta ott ragadt jó élete van és elég jól beszéli a németet.

Na az ilyen Józsik hogyan csinálják?

2023. júl. 2. 16:41
 3/9 Justinianus ***** válasza:
100%

Ha te is burkolni akarsz egy osztrák fürdőszobát, akkor már indulhatsz is.

Ha szinkrontolmácsolni akarsz, akkor még száz év tanulás.

2023. júl. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Átlag alatti képességgel van a baj. Ha azon tudsz változtatni akkor jó úton fogsz haladni. A legfontosabb a motiváció, mert ha az nincs akkor kínai lesz a német is. Márpedig vannak jó technikák tanulásra, de ahhoz kell a motiváltság és a kitartás! Nem tudom miért kellett a duolingót felhozni ide mikor senki nem beszél erről, na mindegy. Szerezz motivációt ami nem abból áll, hogy kimennél dolgozni, élni, mert az nem motiváció hanem szükséglet és az csak terhel. Ha meg valamit nem értesz akkor addig gyakorolod amíg nem megy és nem feladod. Nem sikerélményekért csináld hanem legyen célod. Tölts le egy játékot, ha sikerélmény kell.
2023. júl. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Átlag alatti képességgel van a baj. Ha azon tudsz változtatni akkor jó úton fogsz haladni."


Ezt az ostobaságot ugye nem gondoltad komolyan? Hogy a fenébe lehet mégis változtatni egy genetikailag adott dolgon? (intelligencia)

2023. júl. 5. 22:28
 6/9 anonim ***** válasza:
Szóval hirtelen megokosodtál? Már a genetikát is vágod ez igen. Ha te ezt ennyire tudod akkor nincs is kérdésed. Te jobban tudod….
2023. júl. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mit értesz átlag alatti képességen amin lehet változtatni? Fejtsd már ki ezt, ha ennyire képben vagy!

Tudtommal az intelligencia nagyrészt genetikailag adott máskülönben mindenkiből simán válhatna mérnök meg orvos.

2023. júl. 6. 18:07
 8/9 anonim ***** válasza:
Mindenkinek adott rá a lehetőség csak nem érdekli. Valakiből azért nem lesz orvos, mert nullából nem lehet elkezdeni. Mit gondolsz nincs ponthatár a felvételinél? Hogy gondolod egyből c1 szinten kezded a nyelvtanulást? Lehetsz orvos is, ha újra csinálod jelesre az érettségit és utána tudsz felvételizni. Először az alapokat tanuljuk és úgy haladsz tovább. Azért nincs tudásod, mert feladod nem pedig azért mert genetikailag selejt vagy.
2023. júl. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

8 egyet tudok érteni


nekem a gépész mérnöki az álmom de ahhoz hogy meg tudjam próbálni az érettségit kell újra letennem megfelelően. A nyelv tanulás nekem is nagyon nehezen megy egyébként. Nagyon sok minden múlik a kitartáson mondom ezt hogy elég lusta emberke vagyok.

2023. aug. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!