Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol tanulás, mivel kezdjem?

Angol tanulás, mivel kezdjem?

Figyelt kérdés

Anno tanultam a nyelvet, de be vallom soha nem érdekelt, inkább kötelességből tanultam suliban, ennek kb. már 10 éve, nem is használtam. Minimálisan értem, vagyis inkább akkor ha általános szavakat használnak. Viszont most úgy érzem, hogy szeretném fejleszteni. Mivel kezdjek? Szavak tanulása stb? Majd utána a nyelvtan része?

Jelenleg olyan élethelyzetben vagyok, hogy a tanfolyam, magán tanár stb ki van zárva, csak itthon tudnék ezzel foglalkozni.

Mivel nem nyelvvizsga a tét, csak szeretném megérteni mit mondanak, írnak, meg én is tudjak egy épkézláb mondatot leírni.


2023. júl. 22. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Nézz videókat, vagy feliratos filmeket
2023. júl. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Go angol könyvsorozatokat nagyon ajánlom. Kérdezni is lehet 50 szer, ha jól emlékszem (ez ezzel jár hogy megveszed magát a könyvet). Nagyon érthető, nagyon jól begyakorolt át minden nyelvtani szerkezetet
2023. júl. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
* a könyv írójától és csapatától lehet kérdezni e-mailben
2023. júl. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Használt könyvek, munkafüzetek ismerősi körben ingyen is leeshetnek, regen használt tudást szerintem megéri az alapoktól felfrissíteni (ha csak felületesen átfutva is).
2023. júl. 23. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mindenkinek más módszer és technika eltérő mértékben jön be. Legfontosabb megtalálni, hogy neked mi és hogyan működik.


Általános tanulási alapelv, hogy érdemes minél inkább megmozgatni a képzeletet és a vizuális memóriát is. Pl. ha leírsz valamit a saját kezeddel, az sokkal jobban bevésődik, mint amit csak elolvasol, vagy megnézel. Ezért érdemes mindent kijegyzetelni magadnak. Érdemes lehetőleg ábrákat is rajzolgatni minél több dologhoz, mert akkor a szöveges dolgot egy képi emlékeztetőhöz tudod kötni, így jobbam megmarad az emlékezetedben.


Sokan esküsznek a memória kártyákra, amiket akár az Anki appal helyettesíteni is lehet. Már azzal is tanulsz, hogy a kártyákat elkészíted, rájuk írod a megtanulandó szavakat, kifejezéseket, emlékeztető ábrákat, aztán a visszakérdezésnél egyik oldalon a kérdés/magyar változat, megpróbálod felidézni, megválaszolni, aztán ellenőrzöd a hátoldalán, hogy stimmel-e. Ha stimmelt, akkor a pakli aljára teszed a kártyát, hogy később kerüljön újra elő. Ha (még) nem tudtad, akkor a pakli közepére teszed vissza, hogy hamarabb feljöjjön, mint amiket már megtanultál. Kellően sokat gyakorolva ezekkel a kártyákkal elég jól meg lehet tanulni a szavakat, kifejezéseket, nyelvtani szerkezeteket, szinte bármit.


A tévé/film/YouTube nézés nagyon sokat tud segíteni benne, hogy fejlődj, de önmagában kevés lehet.

A nyelvtani alapokat érdemes tankönyvekkel átvenni. A szókincset szótárazással, szavak tanulásával mindenképp érdemes segíteni.

A filmeknél érdemes olyan filmet keresni, amit már láttál, a sztoriját már nagyjából ismered. Lehetőleg eleve nem annyira bonyolult a cselekmény, hogy a nyelvtudás hiánya miatt belezavarodj, hogy mi történik. Így nem totál értetlenül ülsz előtte.

Érdemes olyan filmekkel kezdeni, amiben könnyen érthető akcentussal és nyelvezettel, szépen és jól beszélnek a színészek.

Lehetőleg ne a skót, ausztrál, ír, texasi, harlemi gettó akcentusokkal küzdve kezdd a nyelvtanulást.


Ahogy írták, a másoknak feleslegessé vált nyelv könyveket olcsón, akár ingyen is meg lehet szerezni, főleg családon belül. De akár az is megoldás lehet, hogy ha valakinek van az ismeretségi körben gyereke, aki még tanulja az iskolában, elkéred és végig fotózod a mobiloddal, máris meg van neked is.


A legfontosabb pedig, hogy ne csak befogadóként olvasva, hallgatva használd a nyelvet, hanem beszélj is minél többet, mert a beszédet is fontos gyakorolni, hogy minél jobb legyen a kiejtésed, minél gördülékenyebben jussanak eszedbe a dolgok egy adott élethelyzetben. Ha lehet érdemes anyanyelvi, vagy a nyelvet jól beszélő emberekkel minél többet beszélgetni. Ha vannak a nyelvet beszélő barátaid, az is lehetőség, hogy velük beszélgetsz, de van egy csomó féle expat csoport, turistákkal beszélgetési lehetőség is, a neten keresztül pedig akár a világ bármelyik végéből is lehet másokkal beszélgetni. Érdemes keresni a lehetőségeket.

2023. júl. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!