Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet érdemes tanulni...

Egyfiú12 kérdése:

Melyik nyelvet érdemes tanulni későbbi lehetőségek szempontjából?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Angol-német középiskolai tanárszakon fogok végezni hamarosan az ELTÉ-n és gondolkodok, hogy önképző módon megtanulok egy harmadik nyelvet. Szerencsére könnyen és gyorsan tanulok nyelveket, de nem tudom eldönteni, hogy melyik nyelvet éri meg tanulni, amit kevesen beszélnek és a világpiaci ereje sem elhanyagolandó.


Korábban éltem kint Belgiumban és 7 hónap alatt megtanultam hollandul, de rájöttem, hogy a holland anyanyelvű emberek mind jól beszélnek angolul, így tapasztalatból tudom, hogy nem érdemes ezt a nyelvet tanulni mert egyből angolul fognak hozzád beszélni hiába tudsz hollandul. Ugyanez igaz a skandináv népekre is. Egyszerűen nem fognak hozzád szólni a nyelvükön hiába beszéled azt, így okafogyottá válik erőlködni azok megtanulásával.


Egyelőre a lengyelen vagy az olaszon gondolkodom. De érdekelne más hozzáértő nyelvtanulók, nyelvészek véleménye is. Köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat.



2023. aug. 12. 12:05
 1/9 anonim válasza:
4%
amerikait és/vagy ausztrált
2023. aug. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kínai vagy orosz. Esetleg spanyol.
2023. aug. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
én is amondó vagyok, hogy az orosz jó befektetés lehet, vagy valamelyik távolkeleti nyelv. Oroszországba nem fog minden sarki büfés vartyogni angolul, a japánok meg nem hajlandók.
2023. aug. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
A franciát, nyilván. A francia Európa harmadik legerősebb nyelve. Fél Afrika is beszéli. Kulturálisan, tudományosan is nagyon erős. Kanadában is alap.
2023. aug. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

Én leginkább a spanyolt javaslom: Spanyolországon kívül Dél- és Közép-Amerika, valamint Mexikó uralkodó nyelve. S ezek az országok elég fejlettek ahhoz, hogy a külkereskedelmi kapcsolatoknak jövője van. (Szemben például Afrika legtöbb országával, ahol szinte semmi ipar nincs, és még a mezőgazdaság is elsősorban belpiaci értékesítésre van berendezkedve.)


Ha pedig a nagy kihívások kedvelője vagy, akkor ott a mandarin kínai és a japán. De persze ezek olyan nehéz nyelvek egy magyar anyanyelvűnek, hogy a spanyolnál sokkal nagyobb befektetett idő és energia szükséges ugyanannak a szintnek az eléréséhez.


Végül pedig megfontolandó valamelyik közeli ország nyelvét megtanulni, a közelségből adódó kereskedelmi lehetőségek miatt. Mostanra ugyanis ezekben az országokban lassan kiöregednek az aktív korból azok, akik még kötelezően oroszul tanultak, s egyébként azt is rég elfelejtették. Orosz nyelvtudással csak Ukrajnában értetheted meg magad - arról ne is álmodj, hogy egy szerb, egy horvát, egy szlovák, vagy egy lengyel majd teljesen megérti, ha oroszul beszélsz hozzá, vagy te megérted őket, ha csak oroszul tudsz. Ezek a szláv nyelvek a közhiedelemmel ellentétben kb. annyira messze vannak az orosztól, mint mondjuk a német az angoltól.

2023. aug. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt tanuld, amihez kedved van. Ha ez a mandarin kínai akkor az, ha az arab akkor az, ha a hottentotta akkor meg az.
2023. aug. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
A spanyol egyetlen előnye, hogy kolumbiás-CIA-s-drogkartelles filmekben megérted, amit a rosszfiúk beszélnek. Meg esetleg ha Spanyolországba mész, ott kicsit tudod használni. De egyébként az átlagemberek 99.99%-a soha nem kerül olyan kontextusba, hogy a spanyolra bármi szüksége legyen. Felesleges időpocsékolás.
2023. aug. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%
Spanyol
2023. aug. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
69%
Orosz, Francia és spanyol
2023. aug. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!