Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Napi 10angol szot meglehet...

Napi 10angol szot meglehet tanulni?

Figyelt kérdés
2023. aug. 20. 07:21
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
47%

Gondolod, ha neked a saját anyanyelved sem megy jól, akkor majd az angolban elég lesz szavakat tanulgatnod? ...


Dokumentumolvasgatáshoz meg ott van a Google Translate, beírod oda az egész szöveget és lefordítja neked -amennyire neked kell, annyira biztosan jól-, és máris nem kell tudnod angolul.

2023. aug. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
De cukiii hány éves vagy? Napi 100-at is meg lehet
2023. aug. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki annyi szót tud megtanulni, amennyiről elhiszi, hogy meg lehet vagy képes rá. Ez van akinél 1, van akinél 10, míg mások simán a 100-at is megtanulják. Ezt sokan nem értik a mai napig, hogy minden azon múlik, hogy az egyén mit tart teljesíthetőnek és mit feltételez magáról és a képességeiről.

Ha szerinted naponta csak 10 szót lehet megtanulni, hiába kezdi el számodra bizonygatni bárki azt, hogy 11 szót is meg lehetne, vagy 111-et. :)

2023. aug. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
73%
30-50 szót meg lehet tanulni simán naponta.
2023. aug. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
82%

"You have an arm reach of 210 cm while standing on tiptoes"


"Lábujjhegyen állva érd el a 210 centit, az komoly. Akkor az én volt osztálytársam aki 160 max 165 centi, hogy a fenébe lett stewardess?"


Ez itt pl egy tökéletes példa arra, ha valaki csak szavakat tanul.

2023. aug. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Meton ***** válasza:
51%

Dokumentum olvasáshoz elég a szavakat megtanulni. De napi 10 szó nagyon kevés, mondjuk 100 szó már elég. De a szavakat pár nap után elfelejted, ezért kell a folyamatos ismétlés. Gondolj arra, hogy a magyar szavakat is elfelejted, ha nem használod. Én csak dokumentumok olvasgatásával tanulgatom az angolt. A szavakat egész jól megértem, a nyelvtanról csak minimális fogalmam van. Ha hallom, vagy olvasom a szöveget, a kontextusból rájövök, hogy mi lehet, de konkrétan a nyelvtan nem igazán tudom.

Egyébként soha nem értettem, miért erőltetik a nyelvtant. Azt látják, hogy nem ismerem a nyelvet, szerintem simán megértik, ha valamit nem mondok hibátlanul. A kiejtés legyen hibátlan, mert még a rossz hangsúly is zavaró.

2023. aug. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

"Egyébként soha nem értettem, miért erőltetik a nyelvtant. "


Ott van feletted, hogy miért.

2023. aug. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
#13: Tévedés, hogy csak az önbizalom szab korlátot a naponta megtanulható szavak számának. Ott van a memória, meg az az idő, amit a szavak ismétlésére/olvasásra tudsz fordítani. Én próbálkoztam napi tíz szóval, de nem jött össze.
2023. aug. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 feketepeter válasza:
100%

Az elejen menni fog a 10 szo. De aztan egy het mulva mar 70 szora kellene emlekezned, az csak ugy megy, ha az elejen tanultakat is folyamatosan ismetelgeted.


De ez igy nem hatekony modja a nyelvtanulasnak, mert az agy nem szeret es nem is tud adatokat eltarolgatni. Nem erre valo. A nyelvet hasznalni kell: beszelni, hallgatni, megerteni, kifejezni benne a gondolatokat. Inkabb rovid tipusmondatokat erdemes kulonbozo variaciokban ismetelgetni, az sokkal jobb.

2023. aug. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az utolsóval. Szép és jó, hogy valaki be akar magolni napi 10-100 szót, de ha az agyad nem köti valamihez elfelejted. Az ismétlés sem csak abból áll, hogy a szótárban nézed, hanem abból, hogy különböző szövegekben, helyzetekben visszatér a már megtanult szó.
2023. aug. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!