Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan épül fel a nyelvtanulás?

Hogyan épül fel a nyelvtanulás?

Figyelt kérdés

Hogyan épül fel a nyelvtanulás? Hogyan érdemes szavakat tanulni? Érdemes csoportosítani (de hogyan?) vagy ömlesztve egy Excel táblázatba? A mondatalkotást hogyan érdemes tanulni?


Elnézést, ha túl általános a kérdésem, de nem igazán tanultam nyelvet életem során, és szeretném elkezdeni, ahogy a helyesírást és mindent is tökéletesíteni, hogy a hátralévő életemben ne kelljen bután meghalnom.



Előre is köszönöm a válaszotokat!



2023. aug. 22. 23:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Minden embernek más módszer jön be.


Sokan mondják hogy angolul nézz filmeket. Na nekem ez sose vált be, gyűlöltem. Helyette sokkal jobban szerettem a szókártyákat.

Ki kell próbálnod a különböző tanulási módokat és amelyik beválik azt használni.

2023. aug. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az elsőnek igaza van abban, hogy mindenkinek más módszer jön be. Sőt, nekem nyelvenként is eltér.


Pl. spanyolból sorozatokkal és anyanyelvi ismerősök segítségével jutottam el szókincsben és beszédben majdnem középfokig, de angolból a filmes módszer nehezen megy, mert sokszor nem értem, mit mondanak. Portugálból (brazil) csak sorozatot nézek (nem a nyelvtanulás miatt, hanem mert érdekel) és egy csomó szót, kifejezést tanultam. (Hozzáteszem, hogy hasonlít a brazil portugál a spanyolra emiatt értem meg már az elejétől.) Azzal még kiegészítem, hogy franciát is tanultam előtte és olaszul is tudok, tehát nem voltak idegenek a latin nyelvek már a spanyolnál sem.


Az is fontos, hogy először a leggyakoribb szavakat tudd. Hiába tanulod meg az alvázt idegen nyelven, ha nem tudsz egy pohár vizet kérni.


Ami nekem bevált: film-könyv-cikk-szókártya-használat kombináció. Együtt. Rengeteg szót kellett tanulnom/bemagolnom (nyelvszak, zh), de azoknak a nagy része nem maradt meg, mert nem használtam őket utána.


Az excelt feleslegesnek tartom, de ha neked az válik be, nyugodtan csináld. Én inkább az ankit preferálom, ami kikérdez.

Ezek saját példák és évek eredménye, ha gondolod próbáld ki, de a legfontosabb, hogy te magadnak kitapasztald, mi válik be.

2023. aug. 23. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A Duolingo és Ewa alkalmazás felesleges akkor?



Részletesebben otthonkérdeznék!:)

2023. aug. 23. 10:06
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezek az alkalmazások biztos szép hobbyk, de inkább csak arra jól, hogy a kezdeti lelkesedést fenntartsák azzal, hogy megerősítenek abban a kicsiben, amit már tudsz. Aztán inkáb csakhátráltatnak azzal, hogy hamis megerősítést adnak, nem azt érzed hogy fejlődnöd kellene, hanem azt hogy már minden fontosat megtanultál, ennyi is elég.


Amilyen nyelven akarsz tanulni, olyan nyelvnek tedd ki magad minél jobban. Beszélgető- levelezőtársak, fórumok, klubok, random turisták az utcán, bármi ér. :)

2023. aug. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Duolingo nem rossz.
2023. aug. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!