Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet érdemes tanulni?

Milyen nyelvet érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Melyik nyelvet érdemes tanulni az alábbiak közül?

német (régen tanultam, A2 szinten lehetek most), francia, török, svéd, dán, lengyel


Jelenleg 3 nyelvet beszélek: magyar és olasz anyanyelvi szinten és természetesen az angol.



2023. aug. 30. 13:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen a német.
2023. aug. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Miért? :)
2023. aug. 30. 14:02
 3/8 anonim ***** válasza:
42%

3 nyelv után teljesen felesleges 4-et tanulni, mert önmagában a nyelvek ismeretével semmi piacképes tudásod nincs. Maximum elmehetsz egy call centeres alulfizetett idiótának egy SSC-hez és ki is fújt a lehetőség amit pusztán a nyelvismeretek nyújtanak.


A 4. nyelv tanulására elpazarolt idő helyett inkább tanulj valami hasznosat amivel megalapozod a jövődet.

2023. aug. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Miért? :) "


Mert Európa nagy részét lefedi, és szép eséllyel beszélik a germán nyelvű országokban is az angol mellett. A többi, amit felsoroltál szinte mind csak egy-egy országra korlátozódik. Ha az adott országban képzeled el a jövődet, akkor természetesen azt a nyelvet válasszad.

Franciául Afrika negy részén beszélnek még, de nem tudom, ott milyen karriert tervezel. Meg ugye Kanada egy részén, de az messze van.

De a török, svéd, dán, lengyel egyérteműen csak akkor jön szóba, ha oda akarsz költözni, dolgozni, házasodni stb.


Ha olyan nyelvet kérdeztél volna, ami a világ más kontinenseit fedi le, (spanyol, portugál, kínai, japán) akkor is azt mondanám, mint a franciára, hogy attól függ, oda akarsz-e költözni, ahol ezt beszélik.


Viszont ha Európában maradsz, akkor a németnek még nagy haszna lehet. A német anyanyelvűek szívesen veszik ha nem kell angolra váltaniuk, de Európában máshol is szokszor előfordul, hogy valaki jobban beszéli, mint az angolt.

Plusz azt már te is tanultad, ne hagyd elveszni.


Ha sok nyelre van még terved, szerintem a svédre, dánra, hollandra, norvégra is jó alapozás a német, utána már ezek is sokkal gyorsabban és könnyebben tanulhatók.


Én csak abban nem értek egyet a 3-assal, hogy ennyi nyelvvel tiéd az egész világ, nem kötelező Magyarországon egy call center-ben megrohadni. :D Viszont bárhol máshol nyitottabbak és adnak lehetőséget bármit megtanulni, szakmát, készségeket, stb... ha a nyelvet már beszéled. Csak Magyarországon nem mész semmire csupán azzal, hogy tudsz magyarul, de hát ne ebből induljunk ki. Az igaz, hogy legyél nyitott bármi újra, és hasznosra, amiben megtalálod magadat, ne csak a nyelvekre.

2023. aug. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#2: Egyrészt az SSC-k elég jól fizetnek, tapasztalat, mert dolgoztam ott és havi szinten nettó 400-at mindig hazavittem. Másrészt nem állítottam, hogy nem tanulok mást. Jelenleg is folyamatban vannak a tanulmányaim: európai és nemzetközi jogot tanulok mester képzésen, így ebből kifolyólag igenis szükségem van plusz 1 nyelvre, melyet a felsoroltak közül választhatok. Nyilván van plusz nyelv is amit választhatnék (pl. orosz), de a fentiek tetszettek meg.


#3: Köszönöm szépen, de nem vagyok benne biztos hogy folyékony szintre tudom fejleszteni a nyelvtudásomat 2-3 év alatt németből. Ennyi idő alatt egy gyengébb B2-es szintet tudtam összehozni belőle, de megfontolom mindenképp.

2023. aug. 31. 14:48
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nem 2-3 év, hát akkor nem. Legyél türelmes magadhoz. Amúgy ha németül lassan tanulsz (valójában inkább magasra teszed a mércét,) akkor mi a garancia, hogy a többi nyelv gyorsabban fog menni?
2023. aug. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az újlatin nyelvek biztosan gyorsabban mennének, mivel anyanyelvem az olasz. Angolul 3 évig tanultam a gimnáziumban, majd letettem a C1-es nyelvvizsgát, emiatt tartom magamnak nehéznek a németet.
2023. aug. 31. 16:22
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az újlatin nyelvek közül a franciát emelted ki.

Arra ki is tértem, hogy akkor érdemes tanulnod, ha vannak terveid a jövõdre nézve Franciaországban/Afrikában/Kanadában.

A német akkor célszerûbb, ha Közép-Európában maradsz.


Másrészt ha abból indulunk ki, hogy az olasz alapján melyiket egyszerûbb megtanulni, akkor tényleg a francia a kézenfekvõ. Európában azzal is van hova mennyi. Jól jöhet Svájcban és Belgiumban is.


Én is úgy képzelem, hogy sok olasz a franciát választja tanulni, mert az nekik sokkal könnyebb.

2023. szept. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!