Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez így mennyire lenne húzós?...

Ez így mennyire lenne húzós? (spanyol és francia tanulás)

Figyelt kérdés

Heti 1 alkalommal tanulnám mindkettőt. Spanyolt már tanultam korábban évekig, csak az elmúlt időszakban háttérbe szorult, mert mással kellett foglalkoznom. Van belőle egy középfokúm, az értésem már inkább felsőfokon van, a beszédem középfokon, cél lenne a felsőfokú nyelvvizsga.

A francia kezdő lenne, de nem teljesen a nulláról indulnék, már a legalapabb dolgok megvannak, A1.2 vagy A2.1 tanfolyam lenne.

Az a helyzet, hogy most van erre időm, később kevesebb időm lesz, nem fog annyira beleférni, jó lenne ezt az időt kihasználni a nyelvtanulásra, de közben meg tartok attól, hogy túlterhelném magam, vagy hogy csak még jobban összezavarodnék. De persze előny is, hogy hasonló a két nyelv, a franciánál ezt nagyon érzem, hogy emiatt könnyebben megy.

Valakinek van esetleg hasonló tapasztalata? Mennyire oldható meg problémamentesen a két nyelv párhuzamos tanulása?



2023. aug. 31. 10:31
 1/2 anonim ***** válasza:
próbáld ki, aztán meglátod
2023. aug. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én spanyolt-olaszt és spanyol portugált tanultam együtt. A portugálnál (amiben rengeteg szót ugyanúgy írnak mint a spanyolban) olvastam néha spanyolos kiejtéssel, de ennyi volt a fő probléma. Mással nem volt semmi gond.


Az szokott előfordulni (ezt főleg erasmuson láttam a spanyol anyanyelvieknél, akik olaszt tanultak), hogy azt gondolták, hogy ha spanyolban így van egy nyelvtani dolog, akkor a másik nyelvben is úgy kell lennie. Tehát előfordulhat, hogy a franciánál a spanyol alapján akarod a nyelvtant tanulni, megoldani a feladatot, de el kell fogadni, hogy két külön nyelv és lehetnek eltérések.


Heti egy alkalommal nem fogod túlterhelni, én naponta órákat foglalkoztam a nyelvvel. (Nyelvszakos voltam velük és spanyolul-olaszul voltak óráim, a vizsgáim.)

2023. aug. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!