Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Èrdemes C2es nyelvvizsgàt...

Èrdemes C2es nyelvvizsgàt letenni?

Figyelt kérdés
Van elönye a C2es nek munkerõpiac szempontjàbòl vagy elèg a C1 felsőfok is ?

2023. szept. 4. 22:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Legfeljebb ha nyelvterületen előírja a munkahely. Egyébként a nyelvtudást, és nem a nyelvvizsgát nézik.
2023. szept. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%

"a nyelvtudást, és nem a nyelvvizsgát nézik"

Ha egyáltalán eljutsz odáig, hogy bemutathasd a nyelvtudásodat. De ha nincs róla papírod, és első körben a papírok alapján szűrik meg a jelentkezőket, akkor így jártál: be se hívnak interjúra.


Kérdező, nem, nem érdemes C2-es vizsgát tenni, amíg nincs konkrét olyan munkahely vagy oktatási intézmény, ami konkrétan azt írna elő. Majd ha találsz olyat, az is ott lesz, hogy hány éven belül letett C2-t akar. Úgyhogy előre hiába is tennéd le, elavulna, mire szükség lenne rá (esetleg).

2023. szept. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

#2: életemben nyelvvizsgát nem kértek tőlem, pedig dolgoztam multinál. Még a CV-ben sincs feltüntetve, csak nyelvtudás, amit a legtöbb recruiter már a 0. körben ellenőriz.


A nyelvvizsga meg nem avul el.

2023. szept. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

"Még a CV-ben sincs feltüntetve"

Abban az van feltüntetve, amit feltüntetsz benne, hiszen te írod.


"csak nyelvtudás, amit a legtöbb recruiter már a 0. körben ellenőriz"

És ha 500 jelentkező van az állásra, neki viszont három napon belül kell eldöntenie, hogy kit vegyen fel? Akkor először is kiszórja azokat, akik nem tudnak felmutatni semmiféle papírt a nyelvtudásukról, hanem csak ők maguk állítják, hogy X szinten beszélnek egy nyelvet, de bizonyítékuk nincs róla.


"A nyelvvizsga meg nem avul el."

Dehogynem. Ha most van szükségem munkaerőre 2023-ban, nem arra vagyok kíváncsi, hogy melyik jelentkező mennyire beszélt egy adott nyelvet mondjuk 15 évvel ezelőtt, hanem max. 2 éves nyelvvizsga-bizonyítványt akarok látni a papírok között - és igen, akarok látni papírt, hogy ne kelljen minden szélhámost is behívnom, hogy rámenjen plusz két nap, hanem azokra koncentrálhassak, akik már bizonyítottak független vizsgabizottság előtt. Akik ennyire képtelenek voltak, vagy annyira nem fontos nekik, hogy megkapják az állást, hogy elmenjenek nyelvvizsgázni, azok nem eléggé elhivatottak, hogy őket válasszam...

2023. szept. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Nem éri meg, ha ennyire jól tudsz mondjuk angolul akkor az IELTS nek több értelme van, azt külföldón is elfogadják. Amúgy az utolsónak nincs igaza, tölem egy munkahelyet kivéve mindenütt kértek nyelvvizsgát, sőt volt hogy emiatt bérkieg is járt nekem.
2023. szept. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem anyagilag nem éri meg. Sajnos a nemzetközi vizsgáknak van egy szavatossági ideje. Ha felvételi jelentkezéshez kell, általában kikötik, hogy 2 évnél ne legyen régebbi a vizsga. Munkahelynél nem tudom, abban nincsen tapasztalatom. Ha felvételihez, doktorihoz vagy postdoktorihoz kell, akkor megéri, de amúgy sajnos nem. Ráadásul ezek drága vizsgák.
2023. szept. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%

"Dehogynem. Ha most van szükségem munkaerőre 2023-ban, nem arra vagyok kíváncsi, hogy melyik jelentkező mennyire beszélt egy adott nyelvet mondjuk 15 évvel ezelőtt, hanem max. 2 éves nyelvvizsga-bizonyítványt akarok látni a papírok között"


Na ez azért nem így működik, nem tudom hogy milyen selejt munkakört tölthetsz be ahol ennyire nézik a nyelvvizsgát de komoly helyen teljesen alapnak tekintik a nyelvtudást bármilyen papír nélkül ami általában a munkatapasztalatból is kiderül. Én rendelkezek 3 nyelvvizsgával, a legrégebbi (angol felsőfok) több mint 10 éves, nyilván nem fogok 2 évente eljárkálni mind a 3 nyelvből nyelvvizsgázni csak mert pár agyhalott HR osztályosnak nem evidens hogy felsőfokon beszélek angolul annak ellenére hogy a nyelvvizsgám 12 éves, de amerikai cégnek dolgozom 100% remote külföldre... másfelől ahová jelentkezik 500 ember egy pozícióra ott nem a nyelvtudáson fog múlni a dolog, sokkal inkább a tapasztalaton és azon hogy a diploma mellett mekkora tapasztalatot tud felmutatni.

2023. szept. 5. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"komoly helyen teljesen alapnak tekintik a nyelvtudást bármilyen papír nélkül ami általában a munkatapasztalatból is kiderül"

A munkatapasztalat viszont papírokból derül ki első körben. Erről beszélek: valamilyen papír kell, ami bizonyít, másképp be sem hívnak. Ha van papírod a munkatapasztalatodról, az is elég lehet, nem kell feltétlenül kétévente nyelvvizsgázni rohangálni, de aki ilyen kérdést kiír ide, elég valószínű, hogy pályakezdőként kérdezi, vagy akár még csak 16-17 éves diákként, tehát munkatapasztalatot bizonyító papírja sincs egyelőre. Ha még középiskolásként megszerzi a C2-t, aztán továbbtanul, és még tovább, stb., akkor mire munkát akarna vállalni, simán elavul a nyelvvizsga-bizonyítványa és már nem fog bizonyítani semmit a majdani nyelvtudásáról, csak a hosszú évekkel azelőttiről, amire senki se lesz kíváncsi.

2023. szept. 5. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%

Dehogy avul el... Interjún ellenőrzik, akármennyire új vagy régi, ha kell a napi munkavégzéshez a nyelvtudás. Ott úgyis kiderül. Nekem is van angol b2, de 14 éve tettem le, még 19 évesen. És attól még a mai napig hozom a szintet, sőt, c1- et akarok csinálni a közeljövőben. Viszont ha papírt nem tudsz letenni az asztalra, akkor kiszórnak.


Mondhatnám úgy is, hogy a papír a belépőd, a tudás meg a bentmaradásod záloga.

2023. szept. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Dehogy avul el... Interjún ellenőrzik.."

Ha sokan jelentkeznek az állásra, eleve be se hívják a többit, csak azokat, akiknek olyan papírjuk van, ami a jelenlegi nyelvtudásukról szól.

2023. szept. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!