Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol érdemes letenni az angol...

Hol érdemes letenni az angol B2 nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés
Főként saját tapasztalatok érdekelnek

2021. aug. 23. 15:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Egynyelvűt vagy kétnyelvűt szeretnél? Elég ha Magyarországon fogadják csak el vagy nemzetközileg elismert legyen?
2021. aug. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kétnyelvű
2021. aug. 23. 15:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindenkinek máshol. Ahogy írták, fontos hogy mihez kell, mert olyat kell amit ott is elfogadnak.


Ha nincs semmi ilyen célod, csak a tudásodról szeretnél visszajelzést, akkor a feladatok alapján érdemes választani.


Nekem az előző vizsgáim is Origósak voltak, így itt sem jöhetett szóba más, de próbáltak rávenni Euroexamre, sikertelenül. Erről a kettőről tudok különbségeket írni, ami feltűnt:

X-elni vagy kifejteni szeretsz jobban

Vizsgázóval vagy vizsgáztatóval szeretnél beszélni

Egynyelvűt vagy kétnyelvűt szeretnél (a kétnyelvűnél fordítani kell, és magyarul válaszolni).

Inkább a beszéd megy (azt nézik, hogy mennyire tudnád túlélni egy másik országban angolul), vagy a nyelvtan, szókincs (azt hiszem lexikális tudásnak hívják)


Azt mondják, hogy az Origó a legnehezebb, mert fordítani kell, gyorsan kell hogy válts a két nyelv között. A kérdésekre is hosszabb válaszokat várnak, és bizonyos szavakra adnak pontot. Nekem ezek pont mennek, jobban mint a felelet választós, mert azt túlgondolom, így ez nekem testhezállóbb volt.

Ettől függetlenül az Euroexames sem nehéz, ugyan úgy -ha nem jobban- meg tudtam csinálni gyakorlásnál, de magabiztosabbnak éreztem az eredményemet a másik feladatsoron, mielőtt még tudtam volna hogy sikerültek.


Tehát az alapján érdemes dönteni, hogy neked milyen feladattípúsok mennek jobban, melyikben vagy magabiztosabb, mert ezek javítják az esélyeid is. Azt hallom sokaktól, hogy az ECL, Euroexam könnyebb, de ugyan annyit érsz vele, mint bármelyik másikkal, ha nincs vele külön célod.

2021. aug. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én az Origót ajánlom. Fordítani szeretek, szóval bejött, és kevés a nyelvtan, ami szintén jól jött. Ott van egy és kétnyelvű is, ha jól tudom. Szóbelin is kedvesek.
2021. aug. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!