Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ajánlanátok nekem angol...

Ajánlanátok nekem angol regényeket, novellákat, amikkel fejleszthetném a szövegértési,olvasási készségem? Jelenleg Harry Pottert olvasok, de szeretnék más stílusú könyvekkel is megismerkedni. Jöhet bármi, a lényeg, hogy ne legyen túl nehéz.

Figyelt kérdés

2023. szept. 5. 08:25
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
0%
Te megrekedtél az 1990-es években hogy Harry Pottert és ilyen semmitmondó regényeket olvasol angolul? Felesleges időpazarlás 2023-ban ilyen elavult módszerrel nyelvet tanulni de ha neked ahhoz van affinitásod hogy évek alatt érj el B2 szintre akkor hajrá! A hozzám hasonló modern szellemiségű emberek mesterséges intelligenciával és virtual reality szoftverekkel hónapok alatt kitanulnak magabiztosan felsőfokon nyelveket. Én angol, német felsőfok után most készülök franciából pedig nem is a nyelvtanulás a fő profilom
2023. szept. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Bármi, ahol a téma érdekel. Lehet ott is ifjúsági regényt olvasni, de nyugodtan komolyabbb témát is, legfeljebb szótárazol. Mondjuk Stepehen Kinget nem annyira, mert nagyon szeret virítani a szinonímákkal...


Az #1-es válaszoló nem tudom, mit szed... talán megkérdezted a ChatGPT-t, és megtiltotta, hogy regényt olvass?

2023. szept. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan könyv, amit már olvastál magyarul és szeretted? Annak elolvashatnád az angol fordítását/eredeti változatát mivel már tudod mi történik és így jobban figyelhetnél a nyelvre. Szoktak lenni a netflixes sorozatoknak is könyv változatai. Pl. a The queen's gambit-nak biztosan van. Nem tudom, milyen szinten vagy, a libriben szoktak lenni angol nyelvű könyvek (Drakula, Frankeinstein, Dzsungel könyve, Grimm mesék, A titkos kert stb.) és könnyített olvasmányok is. Nekem tetszett a the canterville ghost is.
2023. szept. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
84%
1984, Animal Farm, Robinson Crusoe, Treasure Island, Sherlock Holmes, A Tale of two Cities, The Scarlet Letter, Hamlet, Uncle Tom's Cabin, Gulliver's Travels, Moby Dick, Paradise Lost, Grimm's Fairy Tales, The Jungle Book, The Great Gatzby, Pride and Prejudice, War and Peace
2023. szept. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
2: Ne is törődj vele, az 1-es válaszoló kényszeresen minden hasonló kérdéshez beírja, hogy a mesterséges inntelligencia hetek alatt bármilyen nyelvet felső fokon megtanít neki, és a jelek szerint ezt tényleg el is hiszi önmagának. Eleinte kicsit idegesítő, de ha megszokod, elkezd vicces lenni.
2023. szept. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek.

Az 1-es válaszolón jót nevettem. Ha ezt jelenteni "modern szellemiségűnek" lenni, akkor hagyjuk az egészet. Maradok a könyveknél.

A többieknek köszönöm, az 5-ös valaszolónak is, sejtettem, hogy komolytalan.

2023. szept. 5. 12:55
 7/33 anonim ***** válasza:
A lényeg az lett volna, hogy #3 első mondatbéli kérdésére válaszolj, azt persze kihagytad. :D
2023. szept. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:

Mi nem tudhatjuk, hogy neked mi nehéz meg mi nem, mi érdekel meg mi nem. Keresgélj:

[link]

2023. szept. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Utosónak köszi, nagyon jó kis oldal amit küldtél.
2023. szept. 8. 07:56
 10/33 anonim ***** válasza:
A négyes által felsorolt könyvek között vannak eléggé nehezek is arra számíts. (De persze ez függ a te szintedtől is.)
2023. szept. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!