Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ajánlanátok nekem angol...

Ajánlanátok nekem angol regényeket, novellákat, amikkel fejleszthetném a szövegértési,olvasási készségem? Jelenleg Harry Pottert olvasok, de szeretnék más stílusú könyvekkel is megismerkedni. Jöhet bármi, a lényeg, hogy ne legyen túl nehéz.

Figyelt kérdés

2023. szept. 5. 08:25
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
Na, hát mondjad, melyek nehezek?
2023. szept. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
Szerintem egyik sem könnyű (ez csak saját vélemény), mivel nem mostanában íródtak. De lehet csak nekem volt nehéz és a kérdezőnek könnyen fog menni és másnak ezek nagyon könnyűek. Nem veszekedni szerettem volna.
2023. szept. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
67%

Én sem veszekedési célzattal kérdeztem vissza. Bár, ha így kitérsz a válasz elől, akkor megkérdezhetném, hogy minek állítasz valamit, amit nem tudsz? De nem kérdezem meg. :D

Én ezeket a felsorolt műveket nem olvastam angolul, mivel olyanba egészen ritkán kezdek bele angolul, amit magyarul már olvastam (a Háború és békébe meg magyarul is belefulladtam :D ). Így aztán kíváncsi voltam, melyik nehezebb, mint valamelyik másik.


Kérdező, ha van humorérzéked (a népesség nagyobbik felének nincs), akkor Wodehouse könyveit ajánlom.

2023. szept. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
Nem térek ki. A Háború és békére és a Pride and prejudicere gondoltam, bár nekem a Grimm is egy kicsit nehéz. Ezek klasszikusok és azok egy kicsit nehezebbek. De majd a kérdező eldönti, hogy számára ezek jók-e vagy sem.
2023. szept. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
65%
Öcsémék Óz-t olvastak,asszem,The wizard of Oz,és talán 140 szavas szókincses verzióban? mert van belőle több változat is,direkt olyanoknak, akik nyelvet tanulnak (nem tudom,ki dolgozta át,tehát szerzőt nem tudok.)
2023. szept. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

A Háború és béke tényleg nehéz lehet, de örülök ha vannak olyan ajánlások is amiket kihívás lesz elolvasni.

14 es jól írja, a klasszikus kicsit mindig "nehezebbek",de nyilván ezzel nincs baj. Legalább kiderül hol, es mit kell még erősítenem a nyelvben.

2023. szept. 8. 17:12
 17/33 A kérdező kommentje:
Wodehouse-ra kíváncsi vagyok.
2023. szept. 8. 17:13
 18/33 anonim ***** válasza:
Wodehouse jó! :D Úgy olvastam, hogy elég sok mindent nem értettem benne, mégis bőven volt min röhögni. :)
2023. szept. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
#2 melyik Kingnek jó a nyelvezete? Magamtól nem kezdenék bele, egy párat olvastam kiskoromban magyarul (80-as évek vége), és hát, azóta lenézem őt is és a rajongóit is (bocs :) ), de ha élvezetesen ír, akkor lehet, hogy ráfanyalodok.
2023. szept. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

Szerintem Wodehouse lesz a következő olvasmányom.

Egyébként az utolsó által feltett kérdés engem is nagyon érdekelne.Egy időben én is olvasgattam tőle magyarul, de ha lenne olyan, ami eredeti nyelven nem túl nehéz, lehet elolvasnám.

2023. szept. 9. 09:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!