Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet lenne érdemes...

Melyik nyelvet lenne érdemes megtanulni a lentiek közül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg diplomáciát tanulok Svájcban. Kettős állampolgár vagyok, mivel vegyes nemzetiségű családból származom, anyukám francia, apukám magyar, így ez a két nyelv az anyanyelvem. Ezeken felül angolul és olaszul beszélek folyékonyan, hiszen angolul tanulok, és olaszországban érettségiztem. Diplomata szeretnék lenni és leszek is ha minden igaz, viszont szükséges lenne egy 5. nyelv ismeretére is, melyet már saját tetszés és hasznosság szerint választhatok, ugyanis az alapvetően szükséges angolt és franciát beszélem. Az alábbiak közül melyiket javasolnátok?

- török (ezt tanulnám a legszívesebben)

- arab

- német

- orosz (nem szívesen tanulnám, de hasznos lehet)

- portugál

- valamelyik skandináv nyelv



2023. szept. 5. 11:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha Európán belül szeretnél ezzel foglalkozni, akkor német.
2023. szept. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Tehetségesebb vagy mint az átlag ember,ez már biztos.

Én emelt színtű német nyelvi osztályba jártam.Utólag jó belegondolni mert Európa jelentős részén hasznos a német.

Én jelenleg törököt tanulok,mert hozzánk hasonló az abc-jük és egy egzotikus nyelvhez képest viszonylag könnyen tanulható.

Az arab nyelvet akarom majd elsajátítani és neked is ezt tanácsolom.

Szerintem nem kell magyarázni,hogy a világ jelentős része arab származású.Maga a kiejtése nehéz egy európai ember számára,de mivel én hatalmas nagy Közel Kelet rajongó vagyok nekem ezek célok,afféle kötelesség.Én például történész szeretnék lennék.

2023. szept. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nyilvánvalóan az arabnak nagy előnye lenne, ugyanakkor ott a különböző nyelvjárások miatt vannak fenntartásaim. Köszönöm, jó nyelvérzékem van, ugyanakkor ez annak is köszönhető, hogy ezidáig 4 országban éltem.

A török nagyon vonz, nem tudok dönteni.

Egyébként mindenképpen Európában maradnék.

2023. szept. 5. 13:53
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Német +1.
2023. szept. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Csakis a németet ezek közül. Ezekkel a nxelvismeretekkel az még egy nagy "lyuk" a portfóliódban, és Európán belül mindenképp érdemes megtanulnod.


Az arab nagyon nehéz, én a helyedben nem most kezdenék bele. Plusz nem is hiszem, hogy akkora szükséged lenne rá, hacsak nem a Közel-keleten tervezel tevékenykedni. Persze, sokan beszélik, de ugyanez elmondható a mandarinról, a szuahéliről meg az urduról is. Nem a beszélők száma a fontos, hanem, hogy milyen területeket érsz el általa. A francia hasznos a diplomáciában, a német az üzletben, az angol meg mindenben. Én ezekre fókuszálnék. A törököt nem ismerem, de az arabot meg oroszt jól fontlld meg, mert ezek nehéz nyelvek, és erős motiváció kell hozzájuk.

2023. szept. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Török jó lenne amúgy, Magyarország van kulturális köze a trökségi népekkel, így a Szovjetunió kis törökségi népeivel is.


Sajnos diktátorok játszóterepe lett az összes, beleértve haznkat is, pedig ezek amúgy komoly dolgok lennének. A finnek példáur rendesen figyelnek a kis nyelvrokonaikra. Nekünk is kellene, pluszban a nyevészetileg nem, de történetileg, néprajzilag bennünk isgenis nyomt hagyó törökségi népekkel is. Mellette meg klasszikus nemzetiségeinkkel is (szlovák, német, román, cigány stb.) És külön kiemelve a cigánysggal, ma egyetlen teljes sors- és testvérnépünkkel.


Sajnos a rendszerváltás után először ilyen hülye világ jött, utána meg 2010 után egy más formában hülye másik világ, azt a régi fajta népek testvériségét meg egyenlőséget amiről gyerekkorunkban álmodoztuk az sajnos eldobták, pedig még azért tudtam volna lelkesedni. Amúgy persze 1988 körül tanultam magam is törökül, és érdeklődtem a finn, a kínai iránt is.

2023. szept. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sajnos a rendszerváltás után először ilyen hülye világ jött, a cigányokat elenyomorították, a hajléktalanokat utcára dobálták. 2010-re a nép megcsömörlött, és protestszavazatokkal ilyen diktátrokok jöttek. Ami a kis törökségi népeket illeti, más felállásban náluk is ez történt. De amúgy a terület maga érdekes. Ugye Diószegi Vilmos és Hoppál nem véletlenül szentelt egész könyveket uráli nyelvrokonainknak, és tágabban meg a kis törökségi népeknek az eredeti ősi kulturális gyökereinek a bemutatására. Ezek fontos dolgok lennének. Ugye a tuvai régióban nyelvcserékre is látunk példákat (karagasszok, kamasszok, ezek az értékes déli-szamojéd - vagyis uráli nyelvcsaládot beszélő, magyarral nyelvrokon népeknek az eltörökösödése). Emellett a törökségi nyelvek tipológia hasonlóságára, ami esetleg - de nem biztos - egy 50 000 évnél régebbi nyelvrokonság van, ami már összehasonlító módszerrel eldönthettetlen).


Sjnos pont diplomáciai téren nehéz lehet elindulni, mert ugye az ember vagy a politika kiszolgáltatottjává válik, ami most éppen nem a legjobban áll, vagy pedig néprajzi irányvonalra vált át. Vagy esetleg mégis beáll egy jó irányú világfordulat, de abban csak reménykedni lehet, sajna nem biztos.

2023. szept. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Német
2023. okt. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!