Spanyol vagy olasz?

Figyelt kérdés
Melyik nyelv keresettebb az euban ?melyiknek van több értelme?
2023. szept. 25. 09:23
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Egyiknek sincs értelme ha csak nem akarsz az adott célországba költözni. Angol és német.
2023. szept. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%
Spanyolnak, mert Erurópában és a vilagon is sokkal elterjedtebb. Az olaszt csak Oladzországban és Svájc egy kis részén beszélik. Magyarországon kevésbé elfogadott mint mondjuk a spanyol (pl egyetemi felvételi pluszpontoknál nem mindenhol fogadják el)
2023. szept. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Mindkettőt magas szinten beszélem és a következőt tapasztaltam.


Angol a fő, azt mindenképpen tudni kell.


Olasszal több az álláslehetőség itt (csak azzal hívnak és professionon is több van), de ezek általában multik és a legtöbb esetben felsőfok kell.

2023. szept. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Az olasz egy lepkefinggal hasznosabb itthon, mert némileg több gazdasági kapcsolat van Olaszországgal, mint a spanyolokkal, de az sem számottevő. Emellett nyilván vannak olyan multik, ahol értékelik valamelyik nyelvet, de széleskörű gazdasági hasznosságról beszélni ennek a két nyelvnek az esetén kb. olyan, mint arról beszélni, hogy biciklivel vagy rollerrel álljak ki egy Ferrari ellen, ahol a Ferrari az angol vagy a német nyelv.

Mindkét nyelv szép, én is beszélek spanyolul, nagyon szeretem, de itthon a keresettsége a nullával vetekszik. Tudom, vannak kivételek, de nem sok. Ha csak nem valamilyen deklaráltan nyelvi munkakört akarsz magadnak (nyelvtanár, fordító, tolmács, multinál ügyfeles), akkor ne abból indulj ki, hogy melyiknek van több "értelme", hanem abból, hogy melyik szimpatikusabb, illetve magánemberként melyiket használnád többször.

2023. szept. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Én olaszt tanultam gimiben. Meglett a C1 és azóta egyáltalán nem használtam (9 éve). Szóval ha MO-n szeretnél élni és a munkádhoz sem kell, akkor nincs értelme szerintem. Az angolra viszont állandóan szükségem van itthon, akkor is ha nem kapcsolódik a munkámhoz. Ezen kívül amire nem számítottam, hogy sokkal többször találkoztam olyan helyzettel, amikor a francia tudás hasznos lett volna és bánom, hogy nem azt választottam az olasz helyett, az angol mellé. A spanyol bennem sosem merült fel. Nem is kellett soha. Szóval ha most kéne választanom, hogy az angol után mit tanuljak, akkor a franciát választanám.
2023. szept. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%

Jókat mondanak fent. Egyiknek sincs semmi gyakorlati haszna, hacsak nem érdekel kifejezetten az adott kultúra. Én is olaszból érettségiztem, és az elmúlt 30 évben a következő esetekben lett volna rá szükségem:


- Egyszer még 1992 körül a Taizéi találkozó idején egy pár olasz fiatal eligazítást kért tőlem ANGOLUL, majd miután eldumáltunk, megszólaltam, hogy de amúgy olaszul is beszélhetnénk. Csodálkoztak és nevettek.


- Egyszer úgy 2013 környékén egy olasz emberrel dolgoztam együtt – angolul és németül. Mivel amúgy jól elbeszélgettünk angolul és németül, nem volt szükség itt sem az olaszra, de kicsit azért megvillantottam sekélyes olasz tudásomat, csak kuriózumként.


- 2021-ben egy idősebb olasz házaspár megkért, az Astoria aluljáróban, hogy segítsek nekik BKV jegyet venni az automatából. Na ők angolul se tudtak.


Plusz néha olasz pizzériában vagány olaszul rendelni. De kb. ennyi.


Hát ez azért elég sovánka. Bár most épp megint újratanulom az olaszt, de csak mert bánt, hogy elfelejtettem. De amúgy tényleg SEMMI értelme nincs.


A spanyol még rosszabb, komolyan, hol, milyen szükség van rá? Maffiás filmekben megérted majd a rosszfiúk spanyolját félig-meddig, főleg, ha feliratozva is van. Ennyi. Semmi szükség rá. Ezek az érvek, hogy hányan beszélik Brazíliában stb… LOL. Egészségükre. A mandarint, hindit stb. még többen beszélik, és?


Latin nyelvek közül én is a franciát látom az egyedül hasznosnak (és nem mellesleg a legszebbnek).

2023. szept. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyértelműen az olasz viszont ebben az országban az angolnak és a németnek van értelme mivel azok a cégek vannak itt. Szóval mindegy spanyol olasz francia nem lesz értelme ha nem célirányos
2023. szept. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Olasz itthon kicsit hasznosabb, nemzetközileg viszont a spanyolt mondanam elonyosebbnek, egybekent en is ezt tanulom egy jo ideje, nekem jobban tetszik, mint az olasz.
2023. nov. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!