Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a legkönnyebb újlatin...

Melyik a legkönnyebb újlatin nyelv szerintetek és miért?

Figyelt kérdés

2023. júl. 14. 15:14
 1/4 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem a francia, különösen akkor, ha angolul már tudsz:


-Kötött a szórend, nem lehet össze-vissza pakolgatni a szavakat a mondatban, mint a spanyolban, olaszban


-Mindig ki kell tenni a személyes névmást, nem lehet elhagyni, mint a spanyolban, olaszban


-Kevesebb igeidőt használ és azokat jobban úgy, mint az angol


-Bár nem annyira fonetikus az írás, mint a többi újlatin nyelvnél, nem olyan nehéz megtanulni és még mindig fonetikusabb az angolnál



A franciát szerintem nehezebb elkezdeni, mint az olaszt, spanyolt, azonban ha az elején átmész a nehezén, onnantól kezdve könnyű dolgod lesz.


Az olasz, spanyol ezzel szemben olyan, hogy nagyon könnyen indulnak, de aztán egyre nehezebbek.

2023. júl. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%
Olasz. Egy fokkal egyszerűbb a nyelvtana mint a franciának és a spanyolnak. Plusz hangtanilag sokkal közelebb áll a magyarhoz, jóformán nincsen benne olyan hang ami a magyarban ne lenne.
2023. júl. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
94%

A francia kiejtés egy rémálom az olaszhoz vagy a spanyolhoz képest. Elég annyit mondani erről, hogy míg a spanyol csak 5 magánhangzót különböztet meg, az olasz meg 7-et, addig a francia 15-öt. De a portugál sem marad le sokkal a francia mögött.


A helyesírása a spanyolnak a legkövetkezetesebb: minden leírt szóról egyértelműen és könnyedén meg lehet állapítani a pontos kiejtését, de még a szóhangsúlyt is, ami nyelvtanulóként hatalmas segítséget jelent. Ezt nem lehet elmondani se a franciáról, se az olaszról, se a portugálról.


Nyelvtan tekintetében a legszabályosabb a spanyol, mert a spanyolban még a kivételek is csoportokba, sémákba rendeződnek. Az olaszban azért vannak furcsaságok akár a névelő használatban, akár a többes szám képzésében, és akkor ott vannak még a "nemváltó" főnevek is.


Szóval összességében én a spanyolt tartom a legkönnyebben tanulható újlatin nyelvnek.

2023. júl. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ti ezeket mind beszélitek, hogy ennyire részletesen ismeritek ezeket a nyelveket? :o


Én angol és holland után franciát szeretnék, elvileg hasonlít a hollandra.

2023. aug. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!