Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mely tankönyvek jók a spanyol...

Mely tankönyvek jók a spanyol nyelv elsajátítására?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az utóbbi időben megfogott a spanyol nyelv, nagyon tetszik. Elkezdtem Duolingon és Dropson tanulgatni a nyelvet. Nyilván ezek korántsem fognak engem eljuttatni komolyabb szintre, de kóstolónak abszolút elegendőek voltak. Nincs keretem most jelen pillanatban tanárhoz beiratkozni és spanyol nyelv kurzus sincs az egyetemen. Úgy gondolom hogy be kéne szereznem egy tankönyvet, hogy elkezdjem a tanulást valahol és szépen lassan haladjak.


Viszont nem igazán látok véleményt egyik tankönyvről sem, egy-kettő véleményt találtam, de azok is inkább negatívan vélekedtek a könyvvel kapcsolatban, emiatt félek bármelyikre is beruházni.


Van itt esetleg olyan emberke, aki tanult spanyolt tankönyvből vagy akár tanárral, aki használt tankönyvet az órán? Miből tanultatok?


Válaszotokat előre is köszönöm! Nagyon érdekel a nyelv és szeretnél belevágni a dologba, ezzel kapcsolatban pedig kicsit precíz vagyok.



2023. szept. 29. 16:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a Pons nyelvtan 3 lépésben A1-B2-ig jó, úgy, hogy teljesen kezdő vagy, mert van benne magyarul magyarázat.



[link] Itt nézd meg, hogy valamelyik könyv érdekel-e. Ez is kétnyelvű. (Facebookon és youtubeon is van sok videója, azokból is sokat tudsz tanulni. Sofia Vass-spanyol nyelv és kultúra.


Gramática de uso del español: Teoría y práctica A1-B2 (Piros színű könyv [link] így néz ki) ez egynyelvű könyv, de szerintem jó. Viszont érdemes másik könyv mellett neked, mert nem biztos, hogy megérted így, hogy csak spanyolul van.

2023. szept. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon Szépen Köszönöm! :)
2023. szept. 29. 17:05
 3/9 anonim ***** válasza:
Írtam privátban is.
2023. szept. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A #1 teljesen korrekt választ adott, én már csak tovább fejtegetnék:


Angollal hogy állsz?

Tudom, hogy sok esetben idegesítő ez a kérdés, de van létjogosultsága.


A spanyol pont népszerű, európai nyelv, így van hozzá magyar nyelvű tananyag, de tagadhatatlan, ha az angol tudásod van olyan szinten, hogy azon tanulj egy másik nyelvet,

akkor irgalmatlanul megnőnek a lehetőségek nem csak neked,

de nekünk is arra, hogy megfelelő tananyagot ajánljunk.

2023. szept. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es :)


Felsőfokú nyelvvizsgám van angolból. Továbbá angol nyelven végzem el a szakomat az egyetemen, így gondolom hogy eléggé jó vagyok belőle. Duolingon csak angolról lehetett spanyolt tanulni, és úgy tettem. Érdekes, mert mintha egyáltalán nem esett volna nehezemre a tanulása. Tetszett.

2023. szept. 30. 08:05
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor ezesetben máris bedobnék mást is:


Madrigal’s Magic Key to Spanish

[link]

Az egyik, ha nem a legjobb spanyol tankönyv kezdőknek. Kicsit különleges a felépítése (például a múltidővel kezd), mégis nagyon jó és egyszerű.


De ha inkább hagyományosabb kellene, a "megszokott" sorrenddel és gyakorlatokkal, akkor viszont ez:

Practice Makes Perfect: Basic Spanish, Premium Third Edition

[link]


Azért is kérdeztem, mert én ezt a két könyvet ajánlom szívesen mindig spanyol tanulóknak, viszont tudtommal nincs belőlük magyar kiadás (legalábbis én nem találkoztam vele).

2023. szept. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6


Mindenképpen lecsekkolom őket. Lehet hogy majd több fajta feladatot is összeválogatok a könyvekből, hogy gyakoroljak.


Nagyon köszönöm a segítségeteket, ment a pipa mindenkinek! :)

2023. szept. 30. 11:27
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia ! Nem tudom ,hogy még aktuális-e a téma, de azért írok. Mivel tudsz angolul az interneten sok helyen elérhetõ spanyol nyelvū tankönyvek, tartalmak.

Ilyen pl ez is: [link]

Vagy ez…

[link]

Lehet vannak jobbak is. Érdemes keresgélni. ( bocs a helyesírási hibákért, német billentyüzetem van😅)

2023. okt. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én is beszállnék a dologba. Esetleg elküldenétek nekem azt a spanyol könyvet ahol magyarul magyarázzák a dolgokat? Mert sajnos nem nagyon megy az angol nekem^^
2023. okt. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!