Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van valakinek tapasztalata...

Van valakinek tapasztalata újlatin nyelvek tanulásában? Ha egyet jól megtanul az ember, mennyire nehéz a következő? Pl. Egy francia után mennyi ideig tart egy spanyol elsajátítása?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 5. 16:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha egyet jól megtanulsz, akkor többi szinte gyerekjáték, mivel még tanulás nélkül is sok mindent meg fogsz érteni belőlük írásban. A beszédben a spanyol és az olasz a leghasonlóbbak, írásban a spanyol és a portugál. A franciát és a románt a legnehezebb megérteni: a franciát a kiejtés miatt, a románt pedig a nagy számú nem latin eredetű szó miatt, amit a köznyelvben használnak.


Nyelvtanilag minden újlatin nyelv közel azonos szerkesztű, ebben tehát nincs különbség; egyedül a kiejtés jelenthet gondot, ez a francia és a portugál esetében a legnehezebb, az olasznál a legkönnyebb.

2013. ápr. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen, ez így van. A nyelvtani szerkezet miatt gyerekjáték megtanulni, csak a kiejtésre vigyázz. Én egy éve tanulok spanyolt, és mostmár az olasszal sincs gondom, pedig soha életben nem tanulam olaszt, most kezdtem azt is. Meg ha látok valamit portugálul leírva, nagy valószínüséggel meg is értem. egyik után jöhet a másik. Ezek a legkönnyebben építhetö nyelvek.
2013. ápr. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!