Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljam az angolt...

Hogyan tanuljam az angolt hogy meg is értsem?

Figyelt kérdés
A szavakkal semmi bajom de a szabályokkal azzal már igen, egyáltalán nem értem :( Az angoltanár hiába mondja el órán a dolgokat, elhadarja az egészet úgy hogy nem is lehet érteni semmit.(Magyarul mondja.) Nagyon örülnék ha segítenétek. :)
2010. okt. 18. 14:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezhetsz tőlem privátban, amit konkrétan nem értesz. Hanyadikos vagy. Mert középiskoásoknak van jó nyelvtankönyv Magyarics Pétertől.
2010. okt. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A középiskolás spanyol nyelvtankönyv teljesen jó.


Egyébként a megértés titka az, hogy a szabályokat nem megérteni kell, ugyanis nem nagyon van mit érteni rajtuk, hanem elfogadni. Egyszerűen el kell fogadni, hogy amit magyarul X módon fejezünk ki, azt angolul Y módon. És ha sikerült elfogadni és megtanulni, akkor némi gyakorlat után már rá is érzel.

2010. okt. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak: na véégre valaki ki meri mondani, hogy nincs mit érteni a szabályokon! Meg kell tanulni és gyakorolni, hogy automatizálódjon. Ennyi.


Ha meg akarod érteni, hogy miért így vagy úgy van valami angolul, az olyan, mintha azt akarnád megérteni, hogy a széket miért széknek hívják és mondjuk miért nem hrapacskának. (Most mondtam egy kitalált szót.) A nyelvek önkényes alapon létrehozott jelrendszerek, nincsen igazán miértje a szabályainak.

2010. okt. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen am, de hiaba magolja be, ha utana nem fogja tudni alkalmazni, s nem fogja tudni, hogy mikor hasznaljon simple past es mikor present perfect igeidot pl. Ezt igenis meg lehet erteni. Aztan persze vannak olyan megkovult nyelvtani szerkezetek, amiken nincs mit erteni, meg kell tanulni, hogy hogy mondjak.


Szerintem hasznos lehet, ha veszel egy egynyelvu nyelvtankonyvet, amiben az egyik oldalon leirjak a nyelvtant, a masik oldalon meg gyakorlofeladatok vannak. En igy keszultem a kozepfokumra annak idejen, meghozza az English Grammar in Use konyvvel (ez kozepfoku szintnek felel meg), de ha meeg nem vagy kozepfokon, akkor az Essential Grammar in Use c. konyv valo neked (ugyanaz az iro: Raymond Murphy). Illetve van meeg egy konyv The good grammar book Michael Swan-tol, ami hasonloan magyaraz es gyakoroltat. Ez kezdotol kozepfok elotti szintig jo.


Kuldj privat uzenetet, ha erdekel a link, ahonnan le tudod tolteni ezeket a konyveket.


Remelem, tudtam segiteni!

2010. okt. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Dohartol a Kis angol nyelvtan nagyon jol magyaraz peldaul, ha magyarul irodott konyvet keresel.
2010. okt. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon Szépen Köszönöm! :) ha van még valakinek akármilyen megosztani valója az nyugodtan küldje el, én annak csak örülök ^^
2010. okt. 21. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!