Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljam az angolt?

Hogyan tanuljam az angolt?

Figyelt kérdés

Most megyek gimibe és szeptember elején elsz egy angol nyelvű felmérés, ami eldönti, h a kezdő avgy a haladó angol csoportba kerüljek-e.6 éve tanulok angolt, 5-ös vagyok belőle, de igazából nem tudok vmi sokat angolul.

Most nyáron tanulnom kellett volna,d e sajnos nem tettem ezt és van még kb. 2 hetem a tanulásra.

Hogyan tanuljak?Mit nézek át milyen sorrendben.Valaki tud tippeket adni?

Vagy saját tapasztalat ami jól bevállt?

14L


2009. aug. 20. 12:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem tudom, megvan-e neked a Kis Angol Nyelvtan a DoVer kiadó gondozásában, de az egy nagyon jó könyv. Abszolút a fiatalok nyelvén írták és nem csak fiataloknak. Én azzal kezdtem angolt tanulni és hála istennek már egészen jól elsajátítottam. Ha megvan, olvasd át párszor.

Ha nincs, akkor a legutolsó angol tankönyvedet lapozgasd, próbáld újra megoldani a feladatkönyvet. Nézz filmeket angolul, vagy CNN-t. A lényeg, hogy érdekeljen az, amit tanulsz.


Sok sikert!

2009. aug. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Hát szerintem felesleges tanulnod... :D Nálunk is az volt, hogy pár gyerek akik eddig angolt tanultak a kezdő angolba kerültek.. És év végén 5-t kaptak! Szerintem egyszerűbb ha bekerülsz a kezdőbe, mert így nem 2 hét alatt kel felkészülnöd és utána beleesel a mély vízbe, hanem így újra tudod ismételni a dolgokat!!! :)
2009. aug. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!