Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol és német C1-es tudással...

Angol és német C1-es tudással nagyon könnyűnek számít a holland?

Figyelt kérdés
2023. okt. 19. 19:41
 1/2 A kérdező kommentje:
Illetve szerintetek melyik a nehezebb? A német vagy a holland?
2023. okt. 19. 19:41
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nehéz kérdés, és nem lehet egyszerű igennel/nemmel válaszolni, mert emberfüggő. Soha nem volt C1-es a némettudásom, még B2 sem, de sok mindenben segítette a hollandtanulást, csak emellett főleg az elején sok mindenbe bele is zavart. Ismerek olyat, aki C1 némettel ugyanezt mondta, de ő úgy érezte, hogy pont a magas német szint miatt keveri a két nyelvet ennyire. Meg ismerek olyat is, akinek pont a magas szint miatt volt sok minden egyszerű(bb) a hollandban, nem keverte nagyon, de közben egyre többet felejtett németből. Az angol nem zavart be túlzottan senkinél (azok közül, akikkel beszéltem erről), de jellemzően inkább szókincsben volt nagy segítség. Nekem a holland egyszerűbb a németnél, ezért is adtam fel inkább a németet teljesen, amikor a hollandot elkezdtem. Alapvetően a nyelvtana nekem egyszerűbb, de el tudom képzelni, hogy másnak meg mondjuk a kiejtése miatt lehet bonyolultabb.
2023. okt. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!