Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan és mennyi idő alatt...

Hogyan és mennyi idő alatt lehet megtanulni folyékonyan beszélni bármilyen idegen nyelven?

Figyelt kérdés

2023. okt. 28. 16:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez a belefektetett időtől, energiától, a nyelv nehézségétől, az ember korábbi nyelvismeretétől, nyelvérzékétől függően pár hónaptól kezdve konkrétan bármennyi időt igénybe vehet.
2023. okt. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez függ attól is, hogy mit jelent neked a folyékonyan. Tudsz magabiztosan rendelni az étteremben, vagy asztrofizikáról/geopolitikától tudsz diskurálni.


Az sem mindegy, milyen egyéb nyelveket ismersz. Ha már beszélsz olaszul, egy spanyol nyilván gyorsabban fog menni. Ha beszélsz angolul, akkor a Norvég könnyebb lehet,...


Az sem mindegy, milyen írást használnak.


Nekem Stephen Krashen professzor comprehensible input módszere jött be leginkább, europai nyelveket azzal mondjuk 3 év 0 ról egészen komoly szintre, adott nyelvre kb napi 1.5 óra ráfordítással, amiből 40 perc YouTube hallgatás, a maradék olvasás. Induláshoz meg Pons/Teach yourself könyveket használtam. Nyelvtant nem igazán tanultam, inkább csak megjegyeztem, hogy van ilyen, aztán az elmélyült.

2023. okt. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez töled függ. Föleg attol, hogy mennyire vagy motivalt. Ha csak azert kell, hogy vizsgazz belöle, akkor soha nem fogsz igazan tudni azon a nyelven beszelni. En azt ajanlom, hogy a magyar nyelvet, a magyar szotart rakd felre. Az adott idegen nyelven tanuld a nyelvet, ha nemet pl., akkor nemet-nemet szotart hasznalj, vagyis magyarazo szotart. Azert olvasas közben a nyelvtant nezd meg, hogy is van a szövegben, es miert, de föleg összefüggesegben "tanuld". A gyerekek sem ugy tanulnak, hogy "hm. hogy is van ez birtokos esetben.., hanem mondja a mondatot.". Ha mar egy bizonyos szintre eljutottal, olvass elöször olyan temaban, ami nagyon erdekel, lassan, tudatosan. Gondolkozz el olvasas közben a nyelvtani reszen. A sok olvasas mellett a beszed fontos, ha nincs kivel, akkor mond el magadnak, amit eppen magyarul is elmondanal. A megertes a legnehezebbt, mert ott nem pörgetheted vissza (kiveve a youtube pl.), hogy mit is mondott az illetö. Szoval semmi esetre sem szavakat tanulni, magyar szotart hasznalni, vagy meseket olvasni. Neee!!
2023. nov. 1. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30%
#2 Megnézném ki fog napi 40 perc Youtube hallgatás és 50 perc olvasástól folyékonyan beszélni akármilyen idegennyelvet. Ha nem gyakorolja a beszédet, akkor a büdös életben nem fog tudni beszélni. Megérti majd amit olvas, vagy hall.De beszélni úgy fog mint egy másfél éves...
2023. nov. 1. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#4 esnek, ha rámírsz, zoomon vagy hasonlón beszélgethetünk kicsit angolul, olaszul vagy spanyolul mondjuk. Persze azt nem mondom, hogy minden esetben tökéletes minden, és soha egyetlen hibát nem ejtek, de teszteld le. Én nem egy Gaál Ottó vagyok, aki csak a nyelvvizsgáit lebegteti, de beszélni senkivel nem hajlandó.


Furcsa módon külföldön az ellenkezőjét mondják, még Franciaországban is, ami azért még elég gyengus szerintem nekem.

2023. nov. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Furcsa módon külföldön az ellenkezőjét mondják, még Franciaországban is, ami azért még elég gyengus szerintem nekem."


Minek mondják az ellenkezőjét??

Én nem tudom ki az a Gaál Ottó, de ha úgy tanulsz pl angolt, hogy csak olvasol meg szöveget hallgatsz, akkor csak a passzív nyelvtudásod fejleszted. Az pedig folyékony beszédhez nem elég. Folyékony beszélgetéshez a felsőfokú nyelvvizsga is éppenhogy elég. Ha meg natívan egymás közt beszélgető külföldiekkel vagy egy csoportban, akkor azzal sem fogsz igazán labdába rúgni. A folyékony, aktív beszéd csak sok-sok beszélgetés után lesz meg. Én legfeljebb az angolod tudnám tesztelni, de inkább nem akarnám elvenni a kedved...

2023. nov. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Vicces, leszólod, ahogy tanulok, de nem mersz beszélgetni még angolul sem velem. De azért a véleményed biztos hiteles.
2023. nov. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hehe, 5 év telefonos ügyfélszolgálattal (angol nyelven) a hátam mögött lehet hogy nem érdekel hogy bizonyítsak neked! :)

De ha nagyon akarod, megdumálhatunk egy dumapartit :) Ha tényleg úgy tanultad ahogy mondod, és jól beszélsz, akkor még érdekel is hogy mi a titok. Bár valszeg inkább csak annyi, hogy csak te hiszed hogy jól beszélsz. Jobb esteben iszonyat jó nyelvérzéked van és valamiért túlfejelett a beszédközpontod! :)

2023. nov. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Írtam, köszi szépen
2023. nov. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!