Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha napi 1 órát tanulok angolul...

Ha napi 1 órát tanulok angolul hosszú távon mennyit fejlődhetek?

Figyelt kérdés

(Xeropannal, és heti 2 angol feliratos filmmel) A2-es szinten vagyok

A cél csak az lenne, hogy ha kimegyek külföldre tudjak kommunikálni az emberekkel, plussz egy nyelvvizsgát sem ártana majd valamikor megcsinálni...



2023. okt. 30. 19:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sokat.
2023. okt. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

"egy nyelvvizsgát sem ártana majd valamikor megcsinálni..."

Azt majd csak akkor lesz érdemes, ha valami kinézett munkáltató vagy oktatási intézmény kéri, mert ha túl korán csinálod, mire kéne, elavul.

2023. okt. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha nem gyakorlod a beszélgetést tanárral/ olyannak akinek az az anyanyelve akkor soha nem fogod megtanulni. Gyakorolhatod ismerőssel, rokonnal, de ők nem tudják azokat a hibákat észrevenni, amit egy hozzá értő észrevesz. Persze ez is a gyakorlás egy remek formája, egy bizonyos szint után.
2023. okt. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Stephen Krashen csatornája a YouTubeon sokat segíthet.
2023. okt. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Ha nem gyakorlod a beszélgetést tanárral/ olyannak akinek az az anyanyelve akkor soha nem fogod megtanulni. Gyakorolhatod ismerőssel, rokonnal, de ők nem tudják azokat a hibákat észrevenni, amit egy hozzá értő észrevesz."

A tanár viszont azt is tudja, hogy attól, hogy észreveszi, még nem kell, hogy ki is javítsa, hogy egyáltalán felhívja rá a figyelmet, mert azzal legtöbbször csak fölösleges frusztrációt okozna: amikor az a cél, hogy beszéljen a diák, akkor hagyni kell beszélni - nyelvtanozni meg szókincset fejleszteni máskor, máshogyan kell. Olyan pedig, akinek az anyanyelve, megintcsak nem fogja kijavítani, ha attól még működik a kommunikáció. Úgyhogy egész nyugodtan gyakorolhatja bárkivel a beszédet - mellette meg igen, járjon nyelvórára is lehetőleg. Na de ha nem lehet, mondjuk mert nincs rá pénz, akkor majd nem jár, úgy is megtanulhat.

2023. okt. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Egy óra akár elég is lenne ha hasznosabb módon tanulnál, az itt felsoroltak jók gyakorlásra de angolul tudni nem fogsz tőlük.

Sokkal hatékonyabb ha abban az egy órában pl angolul olvasol könyvet, cikkeket, vagy bármit ami érdekel. Kiírod a számodra hasznos érdekes szavakat majd azokhoz mondatokat tanulsz. Vannak könnyített olvasmányok kétnyelvű könyvek ezzekel kezdheted.

De olvastam már úgy is hogy angolul megvettem a könyvet magyarul meg letöltöttem aztan egyszerre olvastam a kettőt a magyart csak akkor ha az angollal elakadtam.


Egy idő után eljutsz majd arra a szintre ahol már majdnem mindent megértesz de magadtól mondatokat nagyon nehezen raksz össze ezért érdemes hetente legalább egyszer egy órát valakivel beszélned.


Ezek mellé jöhetnek a kérdésed mellé felsoroltak. A filmet meg angol felirattal angol nyelven ajánlom.

2023. okt. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 grafno ***** válasza:
Arra kell gyúrni, ami kelleni fog vagy kellhet külföldön. Ma már 10gb nettel a google-el jóbarátok lesztek. Igeidoket, igeket, ragozast és középfokú nyelvvizsga szóbelit kívülről kellene fújni megfelelően vagy 10e szóval szerintem, hogy szinte minden témához hozzá lehessen szólni valamit + rendes kiejtés és hangsúllyal szerintem. Van pár ismerősöm akik 10ev után sem tudnak semmit helyesen kimondani és ha egy beszél hozzájuk akkor csak néznek, mert nem értenek semmit sem.
2023. okt. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"középfokú nyelvvizsga szóbelit kívülről kellene fújni megfelelően"

???

2023. okt. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Fogadjunk a napi egy órába belevetted a két filmet szumma 4 órával. :D


Egyik véglet sem jó, az sem, hogy csak olvassál, átszellemült vigyorral lebegve a szófa felett fél méterrel. Az olvasással rohadt lassú tanulni. Tudatos tevékenység a célravezető. Például, a kresz oktató elmagyarázza a jobbkézszabályt, az negyed óra. Vajon hány összetört autó és kórházi félév lenne az ára annak, hogy magad jöjj rá, mi a pontos szabály? Vagy hány rokont kéne eltemetni ahhoz, hogy pontosan tudjad, melyik gombát nem tanácsos megenni? Ez a faj attól lett nagy, hogy a tudást át tudta adni és venni.

2023. okt. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

A2 szintről fél év alatt felhúztam magam odáig, hogy a sokmindent értek amit elolvasok egyszerűbb szövegekben, de megszólalni egyáltalán nem merek szintről, gond nélkül értem amit mondanak és bármit elnyökögök makogok.

Legtöbbet könnyített olvasmányokkal fejlődtem, oxford bookworm sorozatával, pl ncore-on fent van rengeteg.

Ezen kívül eleinte pepa malacot néztem angolul, aztán egyre komolyabb meséket, majd “my animated story” típusú videókat. Az után pedig már simán értettem vlogokat is…

Közben pedig rengeteget lógtam pl omegle, vagy camsurf appokban és próbáltam kommunikálni idegenekkel, és itt találtam olyanokatbis, akik megadták facebook elérhetőségüket is, csak azért, hogy legyen kivel gyakorlolni, van köztük, aki harry potter fan mint én, meg van köztük indiai aki gyakorolni akart mint én, így legslább sokféle akcentusra is ráállt a fülem.

Nekem írország volt a cél, két éve még otthon rettegtem és nem hittem, hogy fogok tudni itt boldogulni egyedül, ma már itt melózom szinte folyamatos angol nyelvü környezetben, mikor kijöttem 1 éve, már egyáltalán nem is magyaroknál kerestem munkát.

2023. okt. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!