Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németre azt a feladatot...

Németre azt a feladatot kaptuk, hogy egy 150 szavas történetet írjunk. Magyarul már megírtam és elég amatőr szinten le is fordítottam, de megköszönném, ha valaki átnézné és kijavítaná, mert nem hiszem, hogy erre így kaphatok pzitív jegyet. Németesek?

Figyelt kérdés

Magyarul:


Karli egy őszi délután kiment a természetbe faleveleket gyűjteni, amit az őszi rajzához akart felhasználni. Először az udvarban nézett szét, aztán pedig kiment az utcára is. Mivel kevésnek találta az utcáról és az udvarról összegyűjtött leveleket, még az iskolához is felment. Nagy örömére két osztálytársát találta ott, akik szintén leveleket gyűjtöttek. Egy óráig közösen gyűjtögették a leveleket míg végre megelégedve köszöntek el egymástól. Karli izgatottan ment haza, majd előkészítette a rajzhoz szükséges dolgokat és neki is látott a munkának. Mikor befejezte a művét, megmutatta anyjának is, aki megdicsérte Karlit és mivel ilyen ügyes volt megjutalmazta egy bögre forró csokival. Másnap az iskolába is elvitte rajzát és körbemutatta az összes tanárnak és diáknak. A rajztanárnő még egy ötössel is megjutalmazta Karlit, és kiragasztotta rajzát a terembe.



Németül:


Karli ein herbstlich Nachmittag Errettung das Natur Blatt sammeln, den jener herbstlich Zeichnung wollen anwenden. Erst jener Hof Erachten auseinander, nachher doch Errettung jener Straße auch. Indem wenig gefunden jener Straße und jener Hof angesammelt Briefschaften, noch jener Schule auch entheben. Groß Freude zwei Mitschüler gefunden dort die ebenfalls Briefschaften sammelt. Ein Uhr gemeinschaftlich gyűjtögették das Briefschaften derweil endlich megelégedve begrüßen fort voneinander. Karli aufgeregt mant Vaterland bald vorprogrammiert das Zeichnung notwendig dolgokat und ihm auch gesehen das Arbeit. wann ausmachen das művét, darstellen anyjának auch, das beloben Karli und indem so smart war belohnen ein Krug glühheiß Schoko. Anderntags jener Schule auch fortgeschafft Zeichnung und körbemutatta jener gesamt Lehrer und Student. das Zeichnung Lehrerin noch ein Fünfer auch belohnen Karli und kiragasztotta Zeichnung das tragen.



Mondatonként próbáltam a legjobban és legérthetőbben lefordítani, de ettől függetlenül valószínűleg tele van hibával. Megköszönném ha valaki szánna rá időt és átnézné.



2016. nov. 6. 18:41
 1/8 anonim ***** válasza:
17%

eRRETTUNG=KIMENTENI, NEM KIMENT, MINT MÚLTIDŐ :)

eRACHTEN= NÉZET

BRIEFSCHAFTEN=POSTAI LEVELEK

eNTHEBEN NEM TUDOM, HONNAN JÖTT NEKED :D

UHR=FALIÓRA, STUNDE IDŐTARTAM, TANÍTÁSI ÓRA

Vaterland= anyaföld, szülőhaza

Krug=kancsó

smart elv ravaszt jelent

IN einEM herbstlichEN Nachmittag GEHT kARLI INS NATUR BlättER ZU sammeln, den ZU SEINER herbstlichEN ( VAGY CSAK E?) Zeichnung WOLLTE anwenden.

Erst SAMMELT ER IM HOF , DANACH GING ER AUF AUCH DIE STRAßE.

ER FAND DIE bLäTTER WENIG, DIE AUF DIE STRAßE UND IM HOF SAMMELT,DAWEGEN GEHT ER AUCH ZUR SHCULE MEHR BLäTTER ZU SAMMELN.

kARLI WAR SEHR FROH, DENN ER TRAF MIT zwei Mitschüler dort, die ebenfalls BLäTTER sammelt.

"""Ein Uhr gemeinschaftlich gyűjtögették das Briefschaften""" ez a mondatod úgy megragadott! :) mintha én írtam volna :D

SIE VERBRACHTEN NOCH EIN STUNDE ZUSAmmen, DANACH SAGTEN SIE AUF WIEDERSEHEN, SIE WAR zufrieden mit deM BLäTTERSAMMELN.

Karli aufgeregend ging nach Hause. Als er zu Hause war, bereitete vor die Geräten, die zu der Zeichung müssen, und er fang die Zeichnung an. Als er war fertig, zeigte die Zeichnung seiner Mutti, und sie lobte ihm. Karli war so GESCHICKT, dass er eine Heißschokolade von Mutti kriegte/bekam .In der Schule kriegte Karli ein Eins in Zeichnung(?) (rajz tantárgyat nem tudom, hogy hogy van.)

Eddig tudtam perpill javítani, szerintem lesz benne 1-2 hiba, de nagyjából jónak kell lennie.az utolsó mondatot sztem zárd le egyszerűbben.Hanyagold az ilyen bonyolult mondatokat. Néhol egyszerűbbre átírtam, a lényege ugyan az. sok sikert, írd majd meg, hogy hogy sikerült! :)

2016. nov. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Karli ging an einem herbstlichen Nachmittag in die Natur um Blätter zu sammeln, die er für seine herbstliche Zeichnung verwenden wollte. Zuerst schaute er sich im Hof um, dann ging er auch auf die Strasse. Da er die gefundenen Blaetter zu wenig fand, ging er auch noch zur Schule. Dort traf er (zu seiner grossen Freude) zwei seiner Klassenkameraden, die ebenfalls Blaetter sammelten.


Eine Stunde lang sammelten sie gemeinsam Blaetter bis sie sich zufrieden voneinander verabschiedeten.


Karli ging aufgeregt nach Hause, dann bereitete er die zum Zeichnen nötigen Sachen vor und begann mit der Arbeit. Als er fertig war, zeigte er sein Werk seiner Mutter, die Karli lobte und ihn mit einer Tasse heisser Schokolade belohnte.


Am naechsten Tag brachte er die Zeichnung auch zur Schule mit und zeigte es den Lehrern und Schülern.


Die Zeichenlehrerin gab ihm eine Eins und klebte die Zeichnung an die Wand

2016. nov. 7. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Jelest kapott

(bekam eine Eins)

2016. nov. 7. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg a bögre az nem Krug, hanem Tasse
2016. nov. 7. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon köszönöm a segítséget!
2016. nov. 7. 09:23
 6/8 Rick Mave ***** válasza:

#1) .. 1-2 hiba?? Ha jól számolom, akkor 24. Nem elírás, két tucat... Es ist schlichtweg unterirdisch. Ha a szerző hihtetlenkedne, akkor majd kigyűjtöm este/éjszaka, de most nem érek rá, mert rengeteg a munkám.


#2) Ez viszont gyakorlatilag tökéletes. Chapeau!


Egy apró korrekció (mit Verlaub):


>> Am nächsten Tag NAHM er die Zeichnung auch zur Schule mit... (mitbringen=elhozni, mitnehmen=elvinni)

2016. nov. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Drága 6-os! Köszi, hogy megszámoltad a hibáimat, előrevitt mindenkit, ettől ma jobban fogok aludni, és olcsóbb lett a kenyér.
2016. nov. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Rick Mave ***** válasza:

Hát ezen ne múljon (nehogy az én lelkemen száradjon az alvásod, vagy a kenyér ára), also Bitteschön:


IN DIE Natur (1)


DIE ER...... VERWENDEN wollte (a szórend hibával együtt 4)


Erst SAMMELTE er im Hof, dann ging er AUCH AUF die Straße (2)


die ER auf DER Straße und im Hof SAMMELTE, DESWEGEN GING er... (5)


denn er traf dort (auf) zwei Mitschüler ("mit" nélkül), die ..... SAMMELTEN. (2)

(igazából: "er freute sich, dort (auf) zwei Mitschüler getroffen zu haben, die....")


noch einE Stunde, danach sagten sie EINANDER Auf Wiedersehen, ER WAR (vagy: SIE WAREN)... (3)


bereitete er die MAHLUTENSILIEN vor (szórend!), die ER zu... BRAUCHTE, und er fang MIT der Zeichnung an (5)


Als er fertig war (szórend!), .... und sie lobte IHN (2)


Für seine (tolle) Leistung/Kunst bekam er... (1)


In der Schule bekam Karli für seine Zeichnung einE Eins in Kunst (2)


Ezek "csak" a konkrét nyelvtani hibák, stilisztikailag lehetne a szöveget még fésülgetni.

2016. nov. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!