Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyol vagy portugál nyelv a...

Spanyol vagy portugál nyelv a könyebben tanulhatóbb?

Figyelt kérdés
Angolul tudok, második nyelvnek szeretnék egyet választani. Melyiknek könnyebb a nyelvtanja szerinted? Vagy melyik tanulhatóbb? Igazából minél hamarabb szükségem lenne egy B2-es nyelvvizsgára a választott nyelvből, szóval ez is egy szempont lenne (kb 1 éven belül)

2023. nov. 3. 02:34
 1/6 anonim ***** válasza:
13%
Kb ugyanolyan nehéz mindkettő, de én a helyedben inkább spanyolt tanulnék
2023. nov. 3. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
13%

Èn a portugált vàlasztanàm

Mert azzal kicsit tudsz olaszul is meg franciául is ès a spanyol is könnyen felszedhető

A feleségem jól beszél spanyolul és amikor olaszul beszéltem megèrtette.

Szóval ennyire hasonlítanak.

De már ehhez erős szinten kell lenned,hogy mást is megérts vele

2023. nov. 3. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanolyan nehéz. Viszont spanyolból sokkal több elérhető könyv, könyvtár, tanár és nyelvvizsgaidőpont áll rendelkezésre, így ha konkrétan ez a cél, akkor mindenképpen a spanyolt lenne érdemes.
2023. nov. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A spanyolnak a kiejtése és a helyesírása is könnyebben tanulható, mint a portugálé.
2023. nov. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mind a kettőt tanultam, a portugál nehezebb. Olyan nyelvtani rész is van benne, ami a spanyolban már nincsen (kötő mód jövő időben), plusz a kiejtés is nehezebb. A portugáliai portugálról beszélek, nem a brazilról.
2023. nov. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2023. nov. 3. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!