Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olyan nyelvet hogy lehet...

Olyan nyelvet hogy lehet hatékonyan tanulni ami amúgy nem érdekel?

Figyelt kérdés

Külföldön élek célnyelvi országban. Nagyon jó itt minden. Kivéve a nyelv.

Angolul dolgozom szerencsére a szakmám miatt. Sok a külföldi akikkel angolul lehet barátkozni stb.


De hosszabb távon (főleg ha munkát váltanék) érdemes lenne a helyi nyelvet elsajátítatni.

Más nyelvekkel nem volt bajom, több nyelven folyékonyan beszélek. De azokat szeretem. Ezt a nyelvet utálom és egy kis haszontalan nyelvről lenne szó.


Hogy motiváljam magam, vagy tegyem szerethetővé?

Igyekszem olyan dolgokról olvasni amik amúgy érdekelnek a célnyelven, de sokszor ez se elég.



2023. máj. 6. 09:33
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
94%
Melyik és a konkrét nyelv? Amúgy ha utálod, akkor nem érdemes tanulni, és abban az országban gondolkodni
2023. máj. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
94%

Elöször is, melyik nyelvröl van szó?

Másodszor ami motiválna, ha olyan helyre kerülnél (kisebb település), ahol nem beszélnek angolul - ott rá lennél kényszerítve a tanulásra.

Habár azt nem értem, miért akarsz olyan helyen élni, ahol nem akarsz beilleszkedni az adott ország életébe!

Egyébként haszontalan nyelv nincs, csak olyan, aminek egyelöre nem látod hasznát.

2023. máj. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
32%
Hatékonyan sehogy, ha egyáltalán nem érdekel.
2023. máj. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
Tök jó, hogy pont azt nem írtad le, hogy melyik nyelvről van szó.🤦🏼‍♂️
2023. máj. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Nem akarom leírni melyik nyelv.


Miért akarok itt maradni?

Mert mindenben tökéletes a hely, a nyelvet leszámítva.


Miért tudom, hogy nem fogom használni a nyelvet?

Mert más nyelvekből élek és azokat szeretem is használni. Ezt a nyelvet viszont se olvasni, se hallani se semmilyen formában használni nem szeretem.


Miért kéne megtanulnom?

Mert lehet, hogy jobb karriert tudnék csinálni itt, ha tudnám a helyi nyelvet is.

2023. máj. 6. 11:39
 6/32 anonim ***** válasza:
83%
Írd már le nekünk könyörgöm hogy melyik ez a nyelv és hely
2023. máj. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
93%

Ennyire titkos, hogy melyik országaban élsz, melyik nyelvről van szó, vagy mi?:D


Vagy megelégszel a jelenlegi karriereddel, vagy elköltözöl más országba, amelynek a nyelve is tetszik. Ennyit tudok erre mondani.

2023. máj. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem azért utálod a nyelvet, mert nem megy. Nekem is vannak halvány emlékeim arról, hogy nem szerettem a német nyelvet, de kb 7-8 éve felsőfokon beszélem és nem is értem, mások hogy nem tudják szeretni a németet vagy én mit utàltam benne annyira. A német nyelv egy logikus, választékos, gyönyörű nyelv, még a magyarnál is jobban szeretem.

Szerintem nyelvtanuláskor van egy pont, ahol egy "kattanás" történik, ettől a ponttól komfortos a nyelv, mert már nem idegen a hangkészlete, könnyen felismered, a beszélt nyelvből meg tudsz érteni lényeges részeket stb. Hogy a kattanás "mikor" történik, az változó. Az angol és spanyol nekem nagyon hamar komfortos lett, már A2-B1 szinten megszerettem, a németnél későn, B2 körül jutottam el arra a szintre, hogy "kattanjak".

2023. máj. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Szó nincs arról, hogy ne "menne", ha akarom simán megértem a híreket, podcast-ot stb.

Arról van szó, hogy nincs türelmem, energiám aktívan tanulni és nem is akarom.


Van energiám más nyelvre (amit tanulok mert szeretem/érdekel) de erre nincs. Kb ilyen sz@rok rá feeling.


A kattanás ismerősen hangzik. Szerintem itt már átkattantam ami ezt a nyelvet illeti, de nem fogok B1-nél tovább jutni.

2023. máj. 6. 18:47
 10/32 anonim ***** válasza:
36%
ezek, akik a kérdésből annyit fogtak fel, hogy visszakérdeznek, melyik nyelv, ezekre illik precízen a magyar kifejezés, hogy szarva közt a tőgyét. :D
2023. máj. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!