Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol nyelvű filmekkel fejlődi...

Angol nyelvű filmekkel fejlődik a nyelvtudás?

Figyelt kérdés

Nagyon sokan mondják, hogy nézzek angolul filmeket…, de nem tudom…

Ha nem értem csak a negyedét vagy kevesebbet akkor azzal tényleg fejlődik? Valakinek tapasztalat?


Előre is köszönöm.



2023. nov. 10. 20:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%

Lomb Kató mondta, hogy minden oldalról kell támadni, hát az egyik oldal a filmnézés.


De leggyorsabban fejlődni a munkára alapozva lehet, és ehhez kellenek a kiegészítések, film, újság könyv.

2023. nov. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Általában ahhoz, hogy fejlődj, olyan szöveget érdemes nézni, amit azért legalább 70%-ban értesz.

Ha a negyede vagy kevesebb megy, inkább célzott nyelvi csatornákat néznék, mint például ezek:

https://www.youtube.com/@Thelinguist

https://www.youtube.com/@LucaLampariello


Utána is inkább sorozatokat, mert ott sok évad van, megszokod a beszédüket.

2023. nov. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
85%

Igen szerintem sokat segít. Egy barátnőm úgy tanult meg a nyáron angolul (filmek/sorozatok nézésével) hogy most az egyel fölöttünk járó osztály angol ótáira jár.

(Főleg jóbarátokat és brooklin 99 ot) nézett.

2023. nov. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet fejlődni, de ha csak 40%-át érted, akkor az még túl nehéz neked. Keress olyat, aminek már megérted 70-80%-át. Ahol nincs annak akadálya, hogy élvezd, megérts, ami történik, de mégis tudsz belőle tanulni.
2023. nov. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

3-as, ez a legenda része a dolognak.

Ahogy a többiek is írták, akkor fejlődsz, ha jó részét érted a dolognak. Nekem is van olyan kolléganőm, aki állítja, hogy a férje 10 nyelven beszél, mert nézi a tévét. El nem hiszem! Egyszer úgy odaállnék elé, hogy teszteljem a nyelvtudását.

A beszélt nyelvvel az a baj, hogy elszaparált szavakat tanul az ember. Aztán amikor gyorsan beszélnek, akkor nemcsak a magyarban érvényesülnek a hangtörvények, hanem minden nyelvben. Tehát ha egymás mellé kerülnek bizonyos mássalhangzók, akkor torzulhatnak a szavak, és a nyelvtanuló nem fogja megérteni. Vannak a youtube-on ilyen videók, hogy a beszélt szöveg értése, angolból nagyon jók vannak, én azzal kezdeném. A többi nyelvből már nehezebb ügy, én spanyolul tanulok, inkább fizetőseket találtam.

2023. nov. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

#5-nek, (#2 es voltam)

Nekem spanyolból ez segített borzalmasan sokat, kb 1 évig csak ezt néztem, meg ismételtem, hátha hasznos neked is:

https://www.youtube.com/@espanolconjuan

2023. nov. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"most az egyel fölöttünk járó osztály angol ótáira jár"

Aha, és ezt órarendileg hogy tudták megoldani?

nov. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
77%
Ez a barátnő ez most melyik osztályba jár, amúgy? Az általános iskola másodikba? Vagy egy nyelvszakos egyetem MSC másodikra?
nov. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Thunderfairy ***** válasza:
70%
Én is azt mondanám hogy sokkat meg kell érteni azért belöle mert külömben gyorsan feladod. Tehát aki így tanul annak már legalább egy alapfoka biztos hogy van. Csak úgy nem fog menni hogy egycsapásra máttól mindent angolul.
nov. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
77%
Én úgy kezdtem el, hogy kb. semmit nem értettem, és mindent, de mindent szótáraztam, így a 20 perces mesék 1 órás filmnézésre is kibővültek olykor, mellette persze tanultam más anyagokból is. Viszont gyorsan fejlődtem. Tény, hogy ehhez viszont hihetetlenül sok idő és szorgalom is kellett, mert a kiírás mellett még ugye tanulni is kellett. Ha nem diák lettem volna, szerintem ez nem működött volna. De épp ezért érdemes olyan filmet nézni, amit megértesz. Ha még nem értesz semmit, érdemes előbb szókincset fejleszteni, és vannak pár perces dialógusok, kisebb rajzfilmszerűségek is youtubeon, azzal lehet folyamatosan fejlődni.
nov. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!