Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehet nyelvi osztályt váltani...

Lehet nyelvi osztályt váltani 12. évfolyamban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Teknikumba járok, lassa 14 éve tanulom a németet. Tudom, 14 év alatt anyanyelvi szintekre lehetne eljutni nyelvtanulásnál, sajnos az én esetemben (és még a magyar oktatásban tanulók nagy részénél) ez nem így lett. Nem megy a német, tényleg bármit megpróbáltam eddig (magántanár, nyelvi tanfolyamok) nem lett jobb. Nincs nyelvérzékem a némethez. Az osztályunk külön van bontva németes és angolos csoportra. Angolt soha nem tanultam, mégis jobban beszélek mint néhány angolos az osztályunkban. Szeretnék átjelentkezni angolra. Úgy gondolom, hogyha ezt a másfél évet (13. év végén érettségizünk nyelvből) ha arra szánom hogy ráfekszem az angolra, akkor az emelt érettségit is megpróbálhatnám, de a középszint is biztos jobban sikerülni, mintha maradnék német szakon.

A kérdésem az lenne, hogy van lehetőség szerintetek átiratkozni? Kíváncsi lennék olyanra, aki esetleg csinált ilyet, vagy hallott ilyenről.

Előre is köszönöm!

18/f



nov. 14. 23:28
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Azért a magyart sem ártana fejleszteni.
nov. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Van pár elütés, elírás. Tartalom remélem mindenkinek lejön! :)
nov. 15. 00:06
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Sulitól függ, hogy engedik-e a váltást. Nekem sima gimiben volt egy osztálytársam, aki a 2. Idegen nyelvét változtatta meg, neki osztályozó vizsgát kellett tennie 9.-től kezdve minden év anyagából. Osztályfőnököd és a titkárság lehet ebben a segítségedre
nov. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
87%
Lehet, De ezt igazgatóval vagy tanárral beszéld meg, nem hinném hogy egy internetes kommentelő fog segíteni az átíratkozásban.
nov. 15. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez iskola függő, nálunk nem engedték (szintén technikum). De egy kérdést megér szerintem, semmi vesztenivalód nincs, max azt mondják, hogy nem lehet.
nov. 15. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
44%
Ha tenyleg az internet laikus nepetol szeretned megkerdezni, hadd velemenyezzem annyiban az akciot, hogy sztem meggondolatlansagra vall ilyenkor valtani... korabban nem jutott eszedbe?
nov. 15. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
45%
Miattad nem fogják átvariálni az órarendet, az ugye megvan? De még ha órarendileg lehetséges, akkor sem biztos, hogy lehetséges. Tényleg csak ott helyben tudják megmondani. És ne a nyelvtanárokat kérdezd, ha tuti választ akarsz, hanem az igazgatót! Az ő dolga képben lenni a jogi meg mindenféle más lehetőségekkel kapcsolatban, nem a nyelvtanároké, meg a végső döntést is ő hozza meg.
nov. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

“ Angolt soha nem tanultam, mégis jobban beszélek mint néhány angolos az osztályunkban. ”


Na jó 😂

nov. 16. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
19%
4 eves korod ota tanulod a nemetet, es meg mindig nem megy?
nov. 16. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!